خبرنگار :
پ
معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

بهره‌برداری از مسیر دوم دسترسی به شهرک صنعتی شمس‌آباد تا هفت ماه آینده/رفع مشکلات آب و برق شهرک+فیلم

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به رفع مشکلات شهرک صنعتی شمس‌آباد از دسترسی به مسیر دوم این شهرک تا بهمن ماه ۹۸ خبر داد.

 

شهرک صنعتی شمس‌آباد

 

*** ایجاد شغل برای ۳۶۰۰۰ نفر در شهرک صنعتی شمس‌آباد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شمس‌آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه ارزیابی شما در بازدید از شهرک صنعتی شمس‌ آباد چیست اظهارکرد:

این شهرک بزرگترین شهرک صنعتی در کشور است که بیش از ۲۷۰۰ هکتار اراضی در اختیار این شهرک قرار گرفته که ۱۸۰۰ هکتار آن زمین‌های صنعتی است که با توجه به نزدیک بودن این شهرک به پایتخت کشورمان صنایع مختلفی در آن استقرار یافته‌اند؛ صنایعی از قبیل صنایع خانگی و غیر فلزی، صنایع غذایی و صنایع دیگری همانند قطعه سازی و البته صنایع فلزی از جمله واحدهای صنعتی در این شهرک هستند.

وی در ادامه شهرک صنعتی شمس‌آباد را یکی از شهرک‌های مهم کشور برشمرد و بیان کرد:

میزان اشتغال در این شهرک در حدود ۳۶۰۰۰ نفر است که در پیشبرد برنامه‌های اصلی ما از نظر تأمین منابع مالی و سرمایه در گردش واحدها بسیار موثر است.

 

*** حل مشکلات آب و برق شهرک

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک با اشاره به آغاز عملیات اجرایی دسترسی جدید به شهرک صنعتی شمس‌آباد، اظهار کرد:

دسترسی جدیدی برای ورود به این شهرک افتتاح کردیم و امیدواریم که ظرف حداکثر هفت ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

با افتتاح این طرح یکی از مهمترین مشکلات این شهرک رفع خواهد شد و با تاسیس این ورودی عبور مرور خودروها از این شهرک در زمان کمتری اتفاق میافتد که هم در وقت و هم درمصرف انرژی هزینه‌ای کمتر برای پرسنل خواهد داشت.

وی در ادامه در کورد حل مشکل تأمین آب این شهرک اظهار کرد:

قراردادهایی با سازمان‌های مربوطه منعقد شده که به امید خدا مشکل تأمین آب این شهرک را حل خواهیم کرد و با مذاکراتی که با مقامات استانی و شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت برق منطقه‌ای استان داشته‌ایم مشکل برق این شهرک را برطرف خواهیم کرد.

وی ضمن تاکید بر افتتاح جاده شهرک صنعتی شمس‌آباد در بهمن ماه بیان کرد:

اجرای این پروژه نیاز به یک زمان‌بندی دارد و طبق زمان‌بندی صورت گرفته افتتاح این طرح در بهمن ماه ۹۸ خواهد بود.

 

شهرک صنعتی شمس‌آباد

 

*** صنایع کوچک ۹۵ درصد از صنایع کشور

 

 صالحی‌نیا در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شمس‌آباد در ادامه با اشاره برنانه سازمان صنایع کوچک جهت رونق صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در کشور اظهار کرد:

با توجه به اینکه در حدود ۹۵ درصد از صنایع کشور از نظر تعدادی در زیر مجموعه صنایع کوچک هستند، بیشتر برنامه‌هایی که به منظور حمایت از صنایع در نظر گرفته‌ایم شامل صنایع کوچک و متوسط است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در پایان با اشاره به نقش اساسی صنایع بزرگ در کشور، اظهار کرد:

صنایع بزرگ نقش بسیار مهم و اساسی در تولید کشور دارند اما بسیاری از صنایع کوچک و متوسط به عنوان واحدهای پشتیبان و حمایتی به صنایع بزرگ خدمات ارائه می‌دهند به همین علت ما در تأمین تسهیلات این واحدها که شامل تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات نوسازی و احیای برخی واحدهای تولیدی و همچنین ارائه تسهیلات جهت ساخت واحدهای تولیدی جدید در کشور، صنایع کوچک و متوسط را در الویت دریافت این تسهیلات قرار داده‌ایم. 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید