کد خبر:134831
پ
صدور چک
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد

کار خزانه‌داری دریافت، پرداخت و صدور چک نیست/ارتقای نظام نظارت مالی کشور

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه کار خزانه‌داری دریافت و پرداخت و صدور چک نیست بر ارتقای نظام نظارت مالی کشور تاکید کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه کار خزانه‌داری دریافت، پرداخت و صدور چک نیست بر ارتقای نظام نظارت مالی کشور تاکید کرد.

 

***کار خزانه‌داری، دریافت و پرداخت و صدور چک نیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژ‌پسند در جلسه مشترک با معاون نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور و تعدادی از اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران نظام بودجه‌ریزی و نظارت مالی کشور با بیان این مطلب، خواستار گردآوری و نظرات اعضای جلسه به منظور تدوین مدل جامع ارتقای نظام نظارت مالی کشور توسط معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور و ارائه آن به عنوان طرح پیشنهادی برای تقدیم به رئیس‌جمهور شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تقدیر از عملکرد معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور در راستای اجرای زیر‌ساخت‌های تنظیم بودجه مبتنی بر عملکرد، اظهار داشت:

کار خزانه‌داری صرفا دریافت، پرداخت و صدور چک نیست، بلکه این معاونت وظایف و اختیارات متنوع و متعددی از جمله تنظیم تزازنامه‌های مالی دولت، مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های دولت، نظارت مالی، مدیریت نقدینگی، گزارش مالی و … را بر عهده دارد.

 

*** تعیین جایگاه نظارت مالی در نظام بودجه

 

وی در ادامه به طرح سوالات با موضوعاتی چون تعیین جایگاه نظارت مالی در نظام بودجه (بودجه ریزی، بررسی، تصویب، اجرا، و نظارت)، امکان یا امکان نداشتن تفکیک نظارت مالی از مدیریت مالی، ضرورت یا ضرورت نداشتن حضور ذیحسابان در دستگاه ها به منظور اعمال و تداوم نظارت مالی، محدود بودن نظارت مالی بر بودجه دستگاهی یا توسعه نظارت مالی در سطح کلان کشور، پرداخت و تاکید کرد که این موارد، برای ارتقای نظام نظارت مالی کشور باید مد نظر قرار گیرند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ابتدای این جلسه، پروژه مطالعاتی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور با موضوع نقش ذیحسابان در تنظیم بودجه مبتنی بر عملکرد که با همکاری معاونت مذکور توسط دانشگاه تهران انجام شده است در حضور وزیر اقتصاد ارائه و صاحب نظران حاضر در جلسه پیرامون این پروژه و موضوعات مرتبط به اظهار نظر پرداختند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول