کد خبر:134871
پ
صندوق ضمانت صادرات
مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران اعلام کرد

صندوق ضمانت صادرات ایران رتبه اول عملکرد در اتحادیه امان

بر اساس اعلام رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران، صندوق ضمانت صادرات ایران رتبه اول عملکرد را در اتحادیه امان کسب کرد.

بر اساس اعلام مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران، صندوق ضمانت صادرات ایران رتبه اول عملکرد را در اتحادیه امان کسب کرد.

 

*** تاسیس نمایندگی صندوق ضمانت صادرات ایران در اقلیم کردستان و جنوب عراق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، افروز بهرامی با اشاره به عضویت کشورمان در هیأت مدیره اتحادیه امان، اظهار داشت:

این صندوق رتبه اول عملکرد را در اتحادیه امان کسب کرد.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران که به منظور شرکت در کمیته مشترک همکاری‌های بازرگانی ایران و عراق به این کشور سفر کرده است، افزود:

عملکرد صندوق ضمانت صادرات ایران در مقایسه با کلیه صندوق‌های مشابه در سطح منطقه توانسته رتبه اول را از آن خود کند.

وی افزود: به منظور اعتبار‌سنجی دقیق‌تر و انجام خدمات بهتر به صادرکنندگان کالا و خدمات ایرانی در کشور عراق مقرر شد دو نمایندگی صندوق ضمانت صادرات ایران در اقلیم کردستان و جنوب عراق تاسیس گردد و حمایت‌های لازم از طرف مسئولین عراقی جهت تحقق این کار بعمل آید البته لازم به توضیح است که شعبه اول در اقلیم کردستان راه‌اندازی شده و آماده افتتاح است.

 

*** تسهیل و توسعه همکارهای دو کشور عراق و ایران

 

بهرامی اظهارداشت: ضمنا پیگیری وصول مطالبات پیمانکاران و صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایرانی از کارفرمایان عراقی مورد تاکید صنذوق ضمانت صادرات قرار گرفت و مقرر شد ظرف یک هفته اطلاعات و مطالبات شرکت‌های مورد نظر از طریق مسئولین سفارت ایران در عراق به طرف عراقی ارسال و ظرف مدت یک ماه نتایج پیگیری‌های طرف عراقی اعلام گردد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران بیان کرد:

به منظور تسهیل و توسعه همکارهای دو کشور عراق و ایران در حوزه صادرات خدمات فنی مهندسی، جایگزینی ضمانت‌نامه‌های مبتنی بر قرارداد صادره از سوی صندوق ضمانت صادرات ایران با ضمانت‌نامه‌های بانکی ، مورد تصویب طرفین قرار گرفت و مقرر شد مکاتبات و پیگیری‌های لازم از طریق مسئولین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد با بانک مرکزی این کشور انجام گردد.

اتحادیه امان (AMAN UNION) در سال ۲۰۰۹، به ابتکار موسسات اعتبار صادراتی چندجانبه (ICIEC) وابسته به بانک توسعه اسلامی و همچنین موسسه تضمین اعتبار صادراتی و سرمایه‌گذاری اعراب (Dhaman)، با هدف توسعه صنعت بیمه ریسک‌های سیاسی و تجاری در کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی تشکیل گردید.

 

*** ۸ محور مهم در تجارت ایران و عراق

 

این سفر باهدف پیگیری توافقات انجام شده بین مقامات دو کشور در جریان سفر ریاست جمهوری ایران به عراق، توسط کمیته مشترک همکاری‌های بازرگانی دو کشورصورت گرفته است.

دراین کمیته دو موضوع اساسی تبیین اولویت‌های همکاری دو کشور برای تحقق تجارت ۲۰ میلیارد دلاری و تسهیل‌گری در رفع موانع تجارت بررسی خواهد شد.

همچنین روند رو به رشد همکاری‌های بازرگانی دو کشور نیازمند توجه به دیپلماسی تجاری برای توسعه و فعال‌سازی ظرفیت‌های گمرکی، مرزی، پولی و بیمه‌ای است که در راستای سیاست‌های متناظر دو کشور قابل اقدام است.

در این کمیته ۸ محور مهم در فرآیند تجارت ایران و عراق شامل امور‌بازرگانی، مسائل بانکی، استاندارد، گمرک، موضوعات صنعتی و سرمایه‌گذاری، خدمات فنی و مهندسی، حمل‌و‌نقل و ترانزیت و راهکارهای افزایش تعاملات بخش خصوصی دو کشور مورد مذاکره و بررسی قرار دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهمترین رویکرد نظام بازرگانی ایران توسعه تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقای صادرات به کشورهای همسایه با اولویت بازار عراق است که این موضوع با تعریف رویه‌های جدید برای افزایش مناسبات به نفع دو کشور پیگیری می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول