کد خبر:134937
پ
بازدید وزیر صمت از سه نمایشگاه
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد

نگاه همه دستگاه‌ها به موضوع تولید و رونق تولید باید جهادی و نتایج اقدامات آن‌ها ملموس باشد/ تسهیل مشکلات تولیدکنندگان با استفاده از تمامی منابع موجود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نگاه همه دستگاه‌ها به موضوع تولید و رونق تولید باید جهادی و نتایج اقدامات آن‌ها ملموس باشد بر تسهیل مشکلات تولیدکنندگان با استفاده از تمامی منابع موجود تاکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نگاه همه دستگاه‌ها به موضوع تولید و رونق تولید باید جهادی و نتایج اقدامات آن‌ها ملموس باشد بر تسهیل مشکلات تولیدکنندگان با استفاده از تمامی منابع موجود تاکید کرد.

 

*** خودکفایی در برخی اقلام وارداتی با رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی پس از بازدید از دو کارخانه جهان کریستال و ونوس شیشه در شهرک صنعتی شمس‌آباد در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد:

محصولات صادراتی این واحدها دارای ارزش اقتصادی بالایی برای کشور هستند و در این اقلام به خودکفایی رسیدیم و به همین دلیل واردات این محصولات به کشور قطع شده است.

 

وی با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران در جنگ اقتصادی هستند، تصریح کرد:

مصداق شکست تحریم‌ها را در همین واحدهای تولیدی کشورمان مشاهده می‌کنیم.

 

*** ضرورت تمرکز تمامی دستگاه‌ها بر رونق تولید

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه مشکلاتی هم اگر هست، وظیفه ما و همه دستگاه‌های مسئول در حوزه تولید است که برای رفع آن مشکلات اقدام کنیم، گفت:

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند همه دستگاه‌ها باید امسال در خصوص مسئله رونق تولید و حل مشکلات در این حوزه متمرکز شوند و اولویت این مسئله نیز حفظ تولید و اشتغال موجود می‌باشد.

 

*** فعال‌سازی خط آبرسانی شهرک صنعتی عباس آباد

 

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرک صنعتی بزرگ دیگر تهران (عباس آباد) افزود:

خط آبرسانی با بیش از ۳۰ کیلومتر در شهرک صنعتی عباس آباد هم‌اکنون فعال شده و موضوع ترانس برق و مشکلات برق شهرک نیز حل شده است.

 

*** رفع مشکل ورودی شهرک صتعتی شمس آباد 

 

وی ادامه داد: ورودی شهرک شمس آباد مشکلاتی داشته و در بازدید به عمل آمده مقرر شد به زودی این مشکل رفع شود و مشکلات آب و برق و موضوع توسعه خدمات این شهرک نیز در دستور کار قرار دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد:

علی‌رغم مصادیق بودجه در دستگاه‌های خدمات‌رسان و وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای رونق تولید در کشور، تلاش‌های لازم برای رفع و رجوع مشکلات اساسی شهرک شمس آباد در دستور کار است.

 

*** ضرورت توجه ویژه مسئولان به شهرک‌های صنعتی

 

رحمانی با اشاره به برخی انتظارات خود از دستگاه‌های ذیربط، گفت:

انتظار ما از استانداری‌ها و فرمانداری‌ها این است که به شهرک‌های صنعتی به عنوان پیشران‌های اقتصادی و صنعتی کشور توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

*** افزایش اشتغال ۳۷ هزار نفری در شهرک صنعتی شمس آباد

 

وی ادامه داد: شهرک صنعتی شمس آباد با اشتغال بالغ بر ۳۷ هزار نفر، با اندک توجهی می‌تواند به ۱۰۰ هزار نفر نیز برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این خصوص تصریح کرد:

ایجاد این تعداد اشتغال در استان تهران و شهرستان‌های این استان امکان کمی نیست و می‌تواند با ایجاد درآمد برای جوانان و رفع بیکاری بسیاری از معضلات و مشکلات این استان را کاهش دهد.

 

*** لزوم وجود نگرشی فراتر از شرایط عادی به صنعت و تولید کشور

 

رحمانی گفت: انتظار ما از همه دستگاه‌ها این است که به شرایط حاضر، صنعت و تولید با نگرشی فراتر از شرایط عادی نگاه و توجه داشته باشند.

با افزایش تولید به طور مستقیم و غیرمستقیم، درآمدهای دولت نیز افزایش پیدا می‌کند، در نتیجه جا دارد دستگاه‌های خدمات‌رسان در تخصیص بودجه‌ها با وجود محدودیت‌ها دقت‌عمل بیشتری داشته باشند.

 

*** نگاه جهادی همه دستگاه‌ها به موضوع تولید و رونق تولید

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه نگاه همه دستگاه‌ها به موضوع تولید و رونق تولید باید جهادی و نتایج اقدامات آن‌ها باید ملموس باشد، اضافه کرد:

تلاش ما به این معطوف است از تمامی منابع ممکن و راه‌های ممکن مشکلات تولید را تسهیل کنیم.

 

*** وجود باور عمومی برای حمایت و توجه به بخش صنعت 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به اینکه باید باور عمومی برای حمایت و توجه به بخش صنعت در میان آحاد مردم و همه دست‌اندرکاران ایجاد شود، اظهار داشت:

مسلما نتایج این توجه در آینده به خوبی خود را نشان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری صنایع گفتنی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان این سفر یکروزه در ساختمان فناوری شهرک صنعتی شمس آباد، با صنعتگران و تولیدکنندگان این شهرک بزرگ صنعتی به گفتگو نشست.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول