کد خبر:134837
پ
کنسانتره سنگ آهن
طی گزارش 3 ماهه نخست سال 98

تولید کنسانتره سنگ آهن توسط شرکت‌های بزرگ ۴ درصد افزایش یافت

طی گزارش ۳ ماهه نخست سال ۹۸، میزان تولید کنسانتره سنگ آهن کشور توسط شرکت‌های بزرگ ۴ درصد افزایش داشته است.

طی گزارش ۳ ماهه نخست سال ۹۸، میزان تولید کنسانتره سنگ آهن کشور توسط شرکت‌های بزرگ ۴ درصد افزایش داشته است.

 

*** رشد ۴ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ۹۸، ۱۲ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۴۴۳ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند، میزان تولید مدت مشابه سال۹۷، ۱۱ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۳۰۶ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های گل‌گهر ۴ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۵۹۶ تن، چادرملو ۲ میلیون و ۶۲۱ هزار و ۳۴۷ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۱۳۵ تن، سنگ آهن مرکزی یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵ تن، گهر زمین یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۴۷۷ تن، اپال‌پارسیان سنگان ۷۵۴ هزار و ۶۳۵ تن، صنعتی و معدنی توسعه ملی ۵۰۹ هزار و ۶۵ تن، صبا‌نور ۱۷۲ هزار و ۹۳۵ تن و جلال‌آباد ۱۲۳ هزار و ۲۴۸ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

 

*** تولید ۱.۲ میلیون تنی دانه‌بندی

 

 ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۳ ماهه نخست ۹۸ حدود یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۳۵ تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال ۹۷ (یک میلیون و ۸۶۴ هزار و ۷۶۶ تن)، ۳۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع از این میزان، شرکت فلات مرکزی ۲۸۶ هزار و ۶۰۱ تن، سنگ آهن سنگان ۱۸۲ هزار و ۱۵۳ تن، صبا‌نور ۴۱۶ هزار و ۶۲۱ تن، سنگ آهن مرکزی ۲۱۶ هزار و ۳۶۰ تن و چادرملو ۱۰۴ هزار تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کرده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول