اخبار برگزیده

کد خبر:134854
پ
شمش فولادی
برپایه آمارهای 3 ماهه نخست سال 98

تولید شمش فولادی در سال ۹۸ افزایش داشته است

برپایه آمارهای ۳ ماهه نخست سال ۹۸، تولید شمش فولادی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷  افزایش داشته است.

برپایه آمارهای ۳ ماهه نخست سال ۹۸، تولید شمش فولادی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷  افزایش داشته است.

 

*** رشد سه درصدی شمش فولادی در مقایسه با سال ۹۷

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه آمارهای فصل بهار سال ۹۸ مجموع تولید شمش فولادی (مجموعه‌های مبارکه، خوزستان، ذوب‌آهن، فولاد آلیاژی یزد، کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، فولاد ارفع و فولاد بناب) به رقم پنج میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۱۱ تن رسید که در مقایسه با سه ماهه نخست سال ۹۷ رشد سه درصدی را ثبت کرد.

مجموع عملکرد مجموعه‌های یاد شده در خرداد ماه ۹۸ هم به رقم یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۳۵ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۷ افزایش ۱۰ درصدی دارد، در عین حال عملکرد خرداد ماه، سهم ۳۳.۹ درصدی از سه ماهه نخست امسال را به خود اختصاص داد.

بیشترین میزان تولید سه ماهه شمش مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۲۸۱ تن بود و کمترین هم از آن فولاد بناب با رقم ۴۷ هزار و ۲۹۵ تن ثبت شد.

همچنین بررسی عملکرد فولاد‌سازان مزبور در دوره این گزارش نشان می‌دهد که بیشترین رشد تولید مربوط به شمش فولادی بناب با رشد ۸۷ درصدی می‌شود و فولادهای خوزستان و خراسان نسبت به سه ماهه ابتدایی ۹۷ تفاوت عملکرد نداشتند.

 

*** تولید ۳.۱ میلیون تن محصولات فولادی

 

براساس آمار عملکرد تعداد ۱۱ واحد فولاد سازی (مبارکه، سبا، ذوب آهن، فولاد آذربایجان، خراسان، آلیاژی، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد، اکسین، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری و فولاد بناب) گویای آن است که مجموع محصولات فولادی این گروه فولاد ساز در سه ماهه امسال به رقم سه میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۵۸ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش هفت درصدی داشت.

واحدهای مزبور در خرداد ماه ۹۸ مجموع تولید یک میلیون و ۴۸ هزار و ۷۸۴ تن را ثبت کردند که نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ رشد ۱۴ درصدی دارد و سهم خرداد ماه از کل عملکرد سه ماهه به رقم ۳۳.۶ درصد رسید.

فولاد مبارکه در بخش محصولات فولادی هم با رقم یک میلیون و ۴۶۱ هزار و ۱۶۹ تن بالاترین سهم را به خود اختصاص داد و گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم در مجموع (میلگرد، تیرآهن و لوله) با ۲۸ هزار و ۹۷۱ تن کمترین سهم دوره سه ماهه را داشت.

 

*** نورد و لوله اهواز با رشد تولید ۱۴۵ درصدی

 

این بررسی نشان می‌دهد نورد و لوله اهواز با رشد تولید ۱۴۵ درصدی در سه ماهه سال ۹۸ بالاترین میزان افزیش را ثبت کرد و فولاد مبارکه نیز در این مدت رشدی در زمینه تولید محصولات فولادی نداشت.

 

برپایه آمار گمرک، صادرات اقلام معدنی فلزی به ارزش ۶ میلیارد و ۸۳۷ میلیون دلار به وزن ۲۸ میلیون تن بود، شمش فولادی مهمترین محصول صادراتی بخش معدنی فلزی به وزن ۵.۵ میلیون تن به ارزش ۲ میلیارد و ۲۳۸ میلیون دلار بود. همچنین سهم محصولات طویل فولادی یک میلیارد و ۲۷ میلیون دلار، محصولات تخت فولادی ۴۱۰ میلیون دلار ثبت شده بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول