اخبار برگزیده

کد خبر:134637
پ
صالحی نیا
رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک بیان کرد:

نهضت ساخت داخل شامل فرصت‌های نوین طراحی و مهندسی

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نهضت ساخت داخل راشامل فرصت های نوین طراحی و مهندسی دانست.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نهضت ساخت داخل راشامل فرصت های نوین طراحی و مهندسی دانست.

 

*** نهضت ساخت داخل شامل فرصت های نوین طراحی و مهندسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا با اشاره به تداوم برگزاری نمایشگاه‌های فرصت ساخت داخل در شرکت‌ها و انجمن‌های صنعتی کشور، اظهار داشت:

بومی‌سازی اقلام وارداتی در راستای نیازهای مختلف واحدهای صنعتی مطرح می‌شود و این موضوع تنها در بخش قطعات یا ماشین‌آلات نیست و حتی می‌تواند شامل فرصت‌های نوین طراحی و مهندسی نیز باشد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این که ممکن است یک برای طراحی یک قطعه و یا در تولید آن محصول از شرکت دیگر کمک بگیرد، افزود:

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، بخشی از نیازمندی‌های داخلی‌سازی ارائه که تداوم آن در محل واحدهای صنعتی بزرگ در بسیاری دیگر از بخش‌ها می‌توان داخلی‌سازی را اجرا کرد.

 

*** فعال بودن نمایشگاه‌های ساخت داخل

 

وی اضافه کرد: فعال بودن نهضت ساخت داخل روش جدیدی برای واحدهای صنعتی است تا با مذاکره و گفت‌وگو بتوانند زمینه‌های تأمین نیازمندی‌های خود را برآورده سازند و در این مسیر یک رویکرد ملی شکل بگیرد که نگاه به توانمندی‌های داخلی و خریدهای داخلی تقویت کند.

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان، با تشریح ساز‌و‌کار نمایشگاه‌های ساخت داخل اظهار داشت:

در این نمایشگاه‌ها یک شرکت قطعه یا تجهیزات مورد نیاز خود را به نمایش می‌گذارد و شرکت سازنده‌ای ممکن است نمونه مشابه آن را به‌ تازگی تولید کرده باشد و زمینه همکاری دو شرکت فراهم شود، یا این‌که نمونه‌ای نزدیک به همان محصول را تولید کرده باشد و نیاز به تغییرات جزئی داشته باشد و امکان تولید آن محصول وجود داشته باشد و در نهایت اگر محصول جدیدی باشد، شرکت سازنده پس از بررسی با ارائه پروپوزال یا پیش‌فاکتور می‌تواند مسیر تولید این محصول را در آن شرکت فراهم کند و از این طریق زمینه ساخت داخل آن را در کشور به‌وجود بیاورد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول