خبرنگار :
پ
معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نقطه شروعی برای ارتقای تولید است+فیلم

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اینکه نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، نقطه شروعی برای ارتقای تولید است، برنامه‌ها و اقدامات سازمان متبوع خود برای تقویت نهضت ساخت داخل را تشریح کرد.

 

*** سازمان صنایع کوچک در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید و در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، پیرامون رویکرد و اقدامات سازمان متبوع خود در این نمایشگاه، اظهار داشت:
با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر در کشور ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای ایجاد تولیدات صنعتی و استفاده از ظرفیت‌های مهندسی تولید به دست آوردیم به عنوان سازمان تخصصی برای این که بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو بایسته و شایسته استفاده کنیم و هم‌افزایی لازم را داشته باشیم در این نمایشگاه شرکت کردیم.

 

*** نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل نقطه شروعی برای ارتقای تولید

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد:
برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نقطه شروعی برای ارتقای تولید و ساخت داخل است و ما در سازمان صنایع کوچک تلاش کردیم در نخستین مرحله و با توجه به محدودیتی که از نظر زمان داشتیم، بخش قابل توجهی از صنایع را به یکدیگر نزدیک و نمایشگاه را سازماندهی کنیم تا بتوانیم به نحو مطلوب، اهداف برگزاری این نمایشگاه را محقق کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد:
در همین راستا برای چند روز نمایشگاه بگونه‌ای برنامه ریزی کردیم که واحدهای شرکت‌کننده در نمایشگاه، نیازمندی‌های خود را در سطح صنعت و تولید واحدهای فنی و مهندسی عرضه کنند تا سایر شرکت‌های فعال، خلاق و توانمند بتوانند این نیازها را شناسایی و در راستای تولید و تامین این نیازها در داخل اقدام کنند و خوشبختانه تاکنون روند مثبتی را نیز تجربه کردیم.

 

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

 

*** اولویت‌های نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید

 

صالحی‌نیا در ادامه پیرامون اولویت‌های نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، اظهار داشت:
در این نمایشگاه با توجه به برنامه‌ریزی، مذاکراتی که انجام شده و محصولاتی که ارائه شده، مواد اولیه، تجهیزات و ماشین‌آلات در اولویت قرار داشتند و قطعا در ادامه این نهضت می‌توانیم نمایشگاه‌های هم‌طراز را در استان‌های مختلف داشته باشیم‌‌‌‌‌ و با توجه به بازخوردهایی که از این نمایشگاه می‌گیریم، نمایشگاه و برنامه های بعدی را با وسعت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

 

*** چشم‌انداز نهضت ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در پایان پیرامون آینده نهضت ساخت داخل اظهار امیدواری کرد:
لازم است با برگزاری این نمایشگاه‌ها و ارتباط مستمر که میان تولید‌کنندگان فراهم می‌شود، هرچه بیشتر ظرفیت‌های تولیدی را در حوزه‌های سرویس‌دهی و خدمات به یکدیگر متصل کنیم تا شاهد ارتقای خودکفایی در تولید باشیم.
امیواریم با برنامه‌ریزی‌ها، اقدامات انجام شده و تفاهم‌نامه‌هایی که منعقد شدند در بکارگیری ظرفیت‌های بالقوه کشور در حوزه‌های مختلف صنعت، موفقیت‌های لازم را کسب و نهضت ساخت داخل را هرچه بیشتر تقویت کنیم.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را مشاهده فرمایید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید