اخبار برگزیده

خبرنگار :
پ
عضو هیأت رئیسه مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

حمایت از نهضت ساخت داخل تا زمان بسته شدن دروازه‌های واردات ادامه خواهد داشت/ نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید بسترساز استفاده از ظرفیت‌های بالقوه است+فیلم

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید بسترساز استفاده از ظرفیت‌های بالقوه است، تاکید کرد حمایت از نهضت ساخت داخل تا زمان بسته شدن دروازه‌های واردات ادامه خواهد داشت.

 

 *** نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل بسترساز استفاده از ظرفیت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدعلی وکیلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون برنامه‌ها و حمایت مجلس از نهضت ساخت داخل و اینکه این حمایت تا چه سطحی خواهد بود، اظهار داشت:

در حال حاضر در کشور ظرفیت‌های بالقوه بسیار زیادی وجود دارد که باید فضا را برای به فعل تبدیل کردن آنها فراهم کرد و نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید درواقع در همین فضا و با همین هدف شکل گرفته است.

 

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

 

*** حمایت مجلس از نهضت ساخت داخل

 

وی در ادامه پیرامون حمایت مجلس از این نهضت، تاکید کرد:

حمایت مجلس از این نهضت پایانی نخواهد داشت و تا زمان بسته شدن دروازه‌های واردات و با وجود ظرفیت بی‌انتهای دانش کشور تا اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ادامه خواهد داشت.

وی همچنین اضافه کرد:

در صورت ارتقاء اعتماد به نفس مسئولین و افزایش اعتماد به ظرفیت‌های داخلی، حتی می‌توانیم تا ۸۰ درصد نیازهای داخلی را خودمان تولید و رفع کنیم.

 

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

 

*** حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

 

عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه به حمایت‌های مجلس از شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره و گفت:

در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان احکام خوبی وجود دارد و از نظر مقررات مشکلی در این زمینه وجود ندارد و در صورت وجود مشکل نیز مربوط به حوزه تخصیص منابع و محدودیت آن است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر هیأت رئیسه مجلس در پایان با اشاره به اینکه در قانون امتیازات خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان لحاظ شده است، تصریح کرد:

با وجود محدودیت منابع اما همچنان ظرفیت‌های استفاده نشده‌ای در بخش منابع داریم که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری باید در این بخش فعال‌تر شوند.

درواقع باید با دستورالعمل‌های شفاف‌تر مشمولین این بخش با ابهام در تعاریف روبرو نباشند و بدانند تکالیف دولت و وظایف بخش مشمول چیست تا در نهایت بتوانند از فرصت‌ها و منابع موجود به نحو احسن استفاده کنند.

 

در پایان می‌توانید گزارش تصویری خلاصه این گفت‌وگو را ملاحظه نمایید:

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید