اخبار برگزیده

کد خبر:134595
پ
کالا و خدمات
مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران خبر داد

ثبت اطلاعات بیش از ۳.۶ میلیون کالا در مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات

مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران از ثبت اطلاعات بیش از ۳.۶ میلیون کالا در مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات خبر داد.

مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران از ثبت اطلاعات بیش از ۳.۶ میلیون کالا در مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات خبر داد.

 

*** ثبت اطلاعات بیش از ۳.۶ میلیون کالا در مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا ملکی با اشاره به این که، بانک اطلاعاتی این مرکز مطابق با ابلاغیه ریاست جمهوری، به‌ عنوان یکی از ۱۲ بانک اطلاعاتی مرجع کشور و در حوزه‌ی کالا و خدمات شناسایی‌شده است، اظهار داشت:

این مرکز با تکیه‌ بر پتانسیل‌ها و توانمندی‌های خود تاکنون توانسته نقش و جایگاه مهمی در زمینه‌ ایجاد زبان مشترک میان اجزای مختلف زنجیره تأمین و کسب‌وکار ایفا نماید.

مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران افزود:

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران توانسته پروژه‌های مهمی در زمینه‌ مدیریت و شناسایی اطلاعات کالاها و خدمات را به پایان برساند، هر یک از این پروژه‌ها بر اساس ضرورت و تقاضای بخشی از صنعت، تدوین، طرح‌ریزی و توسعه‌یافته‌اند.

 

*** بسته‌های کدینگ شرکتی برای تسهیل انبارداری و مدیریت

 

به گفته وی از دیگر ظرفیت‌های مرکز در حوزه‌ کدینگ و بهبود شیوه‌های کسب‌وکار، میتوان به ارائه بسته‌های کدینگ شرکتی برای تسهیل انبارداری و مدیریت بهتر اموال شرکت‌ها، طراحی و اجرای سیستم‌های ردیابی کالا در زنجیره تأمین، طراحی و اجرای سیستم‌های مدیریت اموال در حوزه بهداشت و درمان مبتنی بر استانداردهای GS1، پیاده‌سازی استانداردهای GS1 در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک و سایر حوزه ها اشاره کرد.

ملکی یادآور شد: این مرکز آمادگی معرفی راهکارها و استانداردهای ذکر شده در حوزه کدینگ و طبقه‌بندی کالا، مدیریت زنجیره تأمین و لجستیک به کلیه سازمان های صنعت، معدن و تجارت در سطح کشور را دارد.

 

*** توسعه سیستم کد‌گذاری و استفاده از فناوری رمزینه

 

مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران تصریح کرد :

هدف و مأموریت‌ اصلی این مرکز توسعه سیستم کد‌گذاری و استفاده از فناوری رمزینه (بارکد) جهت نوین‌سازی و مکانیزه‌ کردن استفاده از استانداردهای بین‌المللی سازمان EAN اروپا که از ابتدای سال ۲۰۰۵ این سازمان به نام سازمان جهانی GS1 تغییر نام داد، بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است اعتبار این مرکز وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی که در سال ۷۴ تأسیس شد، در سطح بین‌المللی با دریافت نمایندگی انحصاری سازمان GS1 جهانی با تخصیص پیش‌شماره ۶۲۶ به ایران برای شناسه‌دار کردن کالاها افزایش یافت و مرکز صاحب کرسی رأی در مجامع بین‌المللی شد و در حال حاضر، ارتباط حرفه‌ای با دفتر مرکزی GS1 مستقر در بروکسل بلژیک و همچنین ارتباط با سایر سازمان‌های عضو در بیش از ۱۱۵ کشور جهان وجود دارد و مرکز GS1 ایران نامی شناخته‌ شده در جهان محسوب می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول