خبرنگار :
پ
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع تاکید کرد

پتانسیل بالای ایران در زمینه صادرات / لزوم برطرف کردن نیازهای صنایع کشور+فیلم

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با اشاره بر پتانسیل بالای ایران در زمینه صادرات بر لزوم برطرف کردن نیازهای صنایع کشور تاکید کرد.

 

*** جهش در تولید ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشچی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، اظهار کرد:
خدا را شاکرم حسب فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال به نام تولید ملی نامگذاری شده است.
امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت و به طبع آن سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برنامه‌های جامع و بسیار کاملی را برای حمایت از رونق تولید و حتی جهش در تولید ملی ابلاغ کرده است.
امیدوارم در سال‌های آینده میزان واردات محصولات اساسی و مورد نیاز ما که یکی از شاخص‌های استقلال کشور ما است به صورت کامل به وقوع بپیوندد.

 

*** پتانسیل خوب ایران در زمینه صادرات 

وی در ادامه بیان کرد:

کشور ما توانایی این را دارد که نه تنها نیازهای داخلی خود را به هر طریق ممکن به روش‌های علمی و با بهترین کیفیت و استانداردها برای مردم آماده کند، بلکه در بحث صادرات نیز پتانسیل‌های بسیار خوب و مناسبی دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در ادامه افزود:

کشور ایران در خصوص منابع انسانی، منابع ماده، منابع زیرزمینی و هر آنچه نیاز یک تولید جامع و کامل است را دارد.
انشالله تمام بخش‌های کشور اعم از دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای صنعتی از کوچک و بزرگ گرفته در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و در محوری که ما به عنوان اقتصاد مقاومتی می‌شناسیم از تلاطم‌های موجود در کشور با رویی گشاده و سینه‌ای فراخ این روزها را سپری کنیم.

 

*** لزوم برطرف کردن نیازهای صنایع کشور 

 

فرشچی در ادامه گفت:

در بحث صادرات پتانسیل‌های بالایی داریم و سهم خود را از بازارهای جهانی خواهیم گرفت.
برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت و رونق تولید شروع کار است و در حوزه صنایع دیگر نیز شاهد برگزاری این‌چنین نمایشگاه‌هایی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در کنار این نمایشگاه، نمایشگاه الکامپ نیز برای چندمین بار در حال برگزاری است، اظهار کرد:

با استفاده از تجربیاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان دارند نیازهای صنایع ما در بحث دانش‌بنیان باید برطرف شود و صنایع نیز باید به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان حرکت کنند.

با روند پیش رو در آینده بسیار نزدیکی شاهد تحولات بسیار خوبی در رونق تولید و ساخت داخل خواهیم بود و ما تمامی پتانسیل‌ها و تمامی نیازهای ساخت داخل را در کشور داریم.
همچنین در استانداردهای جهانی توان ساخت داخل را داریم که این امر را دانشمندان جوان، محققین و تولیدکنندگان کشور محقق خواهند کرد.
امیدوارم در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد برگزاری نمایشگاه‌های ساخت داخل ایران در خارج از کشور باشیم و مردم جهان با قطعات تجهیزات و صنعت ایران آشنا بشوند.

 

*** افزایش سهم تولید ایرانی در بازارهای جهانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در پایان تاکید کرد:

سهم تولید ایرانی در بازارهای جهانی بسیار بیشتر از مقدار کنونی خواهد بود و امیدوارم همه دست به دست هم بدهند و تا کشور و صنعتگران کشور به جایگاهی که لیاقتش را دارند، برسند.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید:

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید