خبرنگار :
پ
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، خاص‌ترین نمایشگاه برای نزدیکی صنعت و دانشگاه و دانش‌بنیان کردن اقتصاد+فیلم

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اینکه نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، اولین و خاص‌ترین نمایشگاه در حوزه تقاضا می‌باشد، آن را عاملی مهم برای نزدیکی صنعت و دانشگاه و دانش‌بنیان کردن اقتصاد و واحدهای تولیدی دانست.

 

*** اولین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اصغر مصاحب در پاویون سازمان صنایع کوچک در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید و در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، اظهار داشت:

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه دایر است که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی نیز در این نمایشگاه خاص دارای پاویون نسبتا کاملی با محوریت اقدامات صورت گرفته در نهضت ساخت داخل است.

 

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

***سربازان جنگ اقتصادی در نهضت ساخت داخل

 

وی در ادامه تصریح کرد:

این نمایشگاه اولین و خاص‌ترین نمایشگاه در حوزه تقاضا می‌باشد که علیرغم زمان محدودی که برای برگزاری آن صرف شد، شاهد نمایشی بایسته و شایسته از فعالیت سربازان جنگ اقتصادی در جبهه ساخت داخل هستیم.

مصاحب در ادامه با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گرفته، بیان داشت:
تولیدکنندگان و واحدهای فناوری در نمایشگاه حضور پررنگی داشتند که این حضور اگر ادامه پیدا کند و مورد حمایت لازم قرار گیرد، بدون شک می‌توانیم در آینده شاهد روزهای خوبی در تولید کشور بر بستر خودکفایی باشیم.

* برنامه‌های سازمان صنایع کوچک در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، اظهار داشت:
این نمایشگاه همانطور که از عنوان آن مشخص است با رویکرد اعلام نیاز تولیدکنندگان واحدهای صنعتی صورت گرفته است تا افراد و شرکت‌های خلاق و دارای توانایی‌ به میدان بیایند و نیازهای تولیدکنندگان ما به قطعات وارداتی را برطرف کنند.
در همین راستا سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ۴۰ واحد را انتخاب و از آنها دعوت کردیم در پاویون سازمان صنایع کوچک در این نمایشگاه حاضر شوند و یک الی سه نیاز را معرفی و ارائه دهند تا افراد یا شرکت‌های توانمند بتوانند نیاز آنها را برآورده کنند.

 

 

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

*** اقدامی متفاوت و خاص از سوی سازمان صنایع کوچک

 

مصاحب در ادامه اضافه کرد:
علاوه بر این اقدام مهم مبنی بر معرفی نیاز واحدهای تولیدی و برطرف نموندن این نیازها از سوی واحدهای توانمند، سازمان صنایع کوچک موفق شد با برنامه‌ریزی، پیگیری و جلسات مختلف، لیستی از نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی را آماده و در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌ها قرار دهد.

وی در ادامه تصریح کرد:
این اقدام متفاوت، مهم و خاص، فضا را برای نزدیکی صنعت و دانشگاه و دانش‌بنیان کردن اقتصاد و واحدهای تولیدی فراهم کرده است.

معاون سازمان صنایع کوچک اضافه کرد:
در این اقدام سازمان صنایع کوچک، شرکت‌های استانی نیز موظف‌ شدند در طول برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل تورهای صنعتی را برگزار کنند و در این تورها هر استان ۲۰ الی ۳۰ واحد صنعتی را برای بازدید از نمایشگاه اعزام می‌کند تا این واحدها علاوه‌بر اینکه نیازهای خود را معرفی کنند، در صورت امکان بتوانند نیازهای واحدهای تولیدی را تامین نمایند.

 

*** نشست‌ واحدهای تولیدی و شرکت‌کنندگان در پاویون سازمان صنایع کوچک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در پایان با اشاره به مزیت صنایع کوچک و متوسط، اظهار داشت:
در مجموعه صنایع کوچک و متوسط در حوزه معرفی توانمندی‌ها و ارائه نیازها فعال بودیم و خوشبختانه واحدها توانستند عرضه مناسبی را داشته باشند که امیدواریم در این موارد بتوانیم دستاوردهای مناسبی داشته باشی.
علاوه‌بر این اقدام مهم، با هماهنگی همکاران در واحدهای صنعتی و فناوری، نشست‌هایی را با شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه به تفکیک هر استان در پاویون سازمان صنایع کوچک برگزار کردیم که امیدواریم این نشست‌ها نیز منجر به نتایج مناسبی شود.

در پایان می‌توانید گزارشی تصویری از خلاصه این مصاحبه را ملاحظه نمایید:

 

انتهای پیام///

دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید