اخبار برگزیده

کد خبر:134409
پ
تحریم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

تحریم را با تولید داخل می‌توانیم پشت سر بگذاریم

بنابر گفته عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تحریم را با تولید داخل می‌توانیم پشت سر بگذاریم.

بنابر گفته عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تحریم را با تولید داخل می‌توانیم پشت سر بگذاریم.

 

*** باید از زیر چتر تحریم بیرون بباییم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی آقامحمدی در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در سومین روز از نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، تاکید کرد: امروز روز مهم و کاملا مبارکی برای صنعت و عرصه تولید کشور است. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تحریم‌های تحمیلی آمریکا را با تولید داخل می‌توانیم پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: جنگ اقتصادی با آمریکا بلند مدت است و پایداری دارد چرا که آمریکا دنبال این نیست که تحریم را بردارد، حتی اگر به توافقاتی مقطعی هم برسیم، برخی تحریم‌ها را مقطعی معاف می‌کند، پس باید از زیر چتر تحریم‌ها کلا بیرون بباییم.

 

*** لزوم جلسات مستمر در وزارت صنعت

 

معاون اقتصادی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: رهبری انقلاب پارسال را سال حمایت از کالای ایرانی و امسال را رونق تولید نام‌نهادند، این استراتژی کلی نظام است و پایدار خواهد بود و قرار نیست مقطعی باشد.

آقامحمدی اضافه کرد: در قالب تعمیق ساخت داخل قراردادهای بلند مدت و تخصصی بسته شود، تاکید وزیر صمت نیز بر این منوال است، جلسات مستمر و هفتگی باید در وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داشته باشد.

وی گفت: ۱۲ زنجیره تولید در وزارت صمت داریم که باید به خودکفایی برسند، زنجیره توزیع نیز با قائم‌مقامی امور بازرگانی وزارت صمت یکپارچه خواهد شد.

 

*** شرایط اقتصادی امروز، مبارزه‌ای است

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: خوشبختانه امروز شوک ها و آثار روانی تحریم را پشت سر نهاده‌ایم و از اسفندماه ۹۷ کم‌کم شروع به تغییر وضعیت در حوزه اقتصاد حاصل آمده است.

وی با اشاره به برگزاری نشست تعمیق ساخت داخل در حوزه خودرو، خاطرنشان کرد:

قراردادهای منعقده میان خودروسازان و قطعه‌سازان امر بسیار مبارکی و در اصل امروز روز بسیار مبارکی برای حوزه تولید و صنعت کشور است.

تشکر ویژه‌ای از وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی و همینطور سازمان‌های توسعه‌ای این وزارتخانه دارم و اطمینان دارم که اتفاقات خوبی در آینده شاهد خواهیم بود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان، اظهار کرد: شرایط اقتصادی امروز، مبارزه‌ای است در قالب جنگ اقتصادی که قطعا با استقلال اقتصادی هم به پایان خواهیم رساند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول