خبرنگار :
پ
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع خبر داد

انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان+فیلم

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت از انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

 

*** انعقاد ۳۰ میلیارد تومان قرارداد میان فعالان اقتصادی و شرکت‌های دانش‌بنیان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برات قبادیان در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع نظر خود را در خصوص برگزاری نمایشگاه و اقدامات لازمه برای تحقق اهداف این نمایشگاه اینگونه بیان کرد:

ما سال ۱۳۹۷ نیز در هفته پژوهش پیش‌نمایشگاهی برگزار کردیم که مشابه نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید بود آنچه ما را به سوی برگزاری این نمایشگاه سوق داد، ضرورت داخلی‌سازی کالاهای وارداتی بود همچنین این نمایشگاه فرصت خوبی برای ارزیابی نیازها و میزان توانمندی و قدرتمان برای برطرف نمودن این نیازهاست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: این نمایشگاه کمک به آشنایی افراد نیازمند به آن کالا با افرادی که توانایی داخلی‌سازی کالای مورد نظر را دارد، می‌کند در حال حاضر  ۹۰۰ مسأله را مطرح و ۳۰ میلیارد تومان قرارداد میان فعالان اقتصادی و شرکت‌های دانش‌بنیان بسته شده است.

 

 

*** برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در سایر استان‌ها

 

وی در ادامه بیان کرد: اگر از غرفه‌های مختلف نمایشگاه بازدید کنید محصولاتی در این غرفه‌ها به نمایش درآمده که ما در بازار امروز به آن نیاز داریم چون در کشورمان نخبگانی داریم که توان رفع این نیازها را دارند، البته از نظر من با وجود ۴ هزار شرکت دانش‌بنیان و قریب به ۲ هزار و ۶۰۰ دانشگاه پژوهشکده و غیره در کشورمان، توان ما بیش از این است و ما این توان را نادیده گرفته‌ایم.

قبادیان در ادامه این نمایشگاه را گامی جدی در زمینه داخلی‌سازی دانست و گفت:

برای ادامه رونق این نمایشگاه بهتر است این نمایشگاه در استان‌های دیگر نیز برگزار شود و صاحبان کارخانجات در کنار فعالیت اقتصادی خود، نمایشگاه نیز برگزار کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه خواستار اطلاع‌رسانی اهل رسانه برای ترغیب نخبگان برای ورود به عرصه داخلی‌سازی شد و بیان کرد:

اساس طرح تاپ نیز بر مبنای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است و امیدوارم با برگزاری این قبیل نمایشگاه‌ها در زمینه داخلی‌سازی به خودباوری برسیم.

 

 

*** انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درپایان در پاسخ به این سوال که علیرغم توانایی در داخلی‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان اما هنوز بودجه کافی برایشان تأمین نمی‌شود،  اظهار کرد:

باید پشتیبانی مالی، علمی و فنی داشته باشیم در همایشی که پیش از افتتاح نمایشگاه، برگزار کردیم یک تفاهم‌نامه چهارجانبه میان وزارت صنعت، وزارت علوم، معاونت فنی ریاست‌جمهوری و صندوق حمایت از نوآوری و شکوفایی منعقد کردیم؛ همچنین با چهار صندوق حامی دیگری که داریم می‌توانیم تسهیلاتی با بهره کم را در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید