خبرنگار :
پ
معاون امور صنایع وزیر صنعت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع خبر داد

۳ مرحله اصلی تحقق رونق تولید در کشور / تضمین توسعه زمینه‌های فروش محصولات ساخت داخل در دنیا+فیلم

معاون امور صنایع وزیر صنعت ضمن تشریح ۳ مرحله اصلی تحقق رونق تولید در کشور از اتخاذ تصمیماتی در خصوص تضمین توسعه زمینه‌های فروش محصولات ساخت داخل در دنیا خبر داد.

 

*** لزوم شناسایی نیازهای ساخت داخل در راستای تحقق رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، اظهار داشت:

ابتدا باید در موضوع ساخت داخل نیازهایمان را شناسایی کنیم که به چه چیزهایی نیاز داریم، بخشی از این نیازها در نمایشگاه ساخت داخل به نمایش گذاشته شده و از سازندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و کسانی که در توسعه صنعتی می‌توانند فعالیت داشته باشند دعوت به عمل آوردیم تا با کمک آن‌ها این فضا را بهتر دنبال کنیم.

 

*** بالا بردن شناخت نسبت به پتانسیل‌های داخلی

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، اولین قدم را شناسایی دانست و افزود:

قدم بعدی،شناخت است؛ باید شناختمان را نسبت به مجموعه‌‌ها و پتانسیل‌های داخلی بالا ببریم تا بتوانیم آن‌ها را به یکدیگر وصل کنیم؛ البته بخشی از این‌ها ممکن است پتانسیلی برایشان در کشور وجود نداشته باشد و نیاز به سرمایه‌گذاری‌های جدیدی داشته باشیم.

 

*** بهره‌برداری ظرفیت‌های داخلی کشور

 

وی بیان کرد: با همکاری همکاران میزی برای بررسی مشکلات تشکیل دادیم و قطعات تولیدی که به سرمایه‌گذاری نیاز ندارد را روی میز قرار دادیم تا مشاهده کنیم توانمندی ساخت چه قطعاتی را در کشور داریم.

جلسه بعدی ما نیز کنترل پروژه خواهد بود یعنی بعد از انعقاد این قراردادها باید تمام پروژه‌ها کنترل شود قطعاً با این روند پروژه‌ها رشد خواهند کرد و در آخر تبدیل به تولید انبوه در آن قطعه خواهد شد، در حال حاضر توانمند‌سازی‌ها ممکن است خالی باشد و تا زمانی که کنترل پروژه به نتیجه نرسیده این فرآیند ادامه خواهد داشت.

 

*** توانمندی در تولید داخل

 

مقیمی در ادامه بیان کرد: اگر به توانمندی تولید داخل رسیدیم باید به فکر بازار آن نیز باشیم، زمانی که یک جنس رقابتی با کیفیت مناسب در داخل کشور تولید می‌شود خیلی از واحدهای داخلی به آن رجوع می‌کنند، ما سعی داریم زمینه‌های توسعه فروش رابرایشان تضمین کنیم البته در مرحله ابتدایی بیشتر روی این موضوع متمرکز هستیم که ظرفیت‌های داخلی کشور را به بهره‌برداری برسانیم و اگر فقط نگاهمان به بازارهای داخلی باشد این اتفاق نخواهد افتاد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان، اظهار داشت:

 

حتماً باید کیفیت‌هایمان را جهانی و بروز کنیم که یکی از راه‌ها این است که ما خودمان را حتما به بازارهای جهانی وصل کنیم که در این زمینه نیز سیاست‌های داخلی وزارتخانه با همین مبنا پیگیری و اجرا می‌شود.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید