کد خبر:134027
پ
۲۰۱۸۱۰۱۰۲۵۸۸۹۸۹۹۸۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد

شناسایی توانایی‌های کشور در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید را فرصت مناسبی برای شناسایی توانایی‌های کشور عنوان کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید را فرصت مناسبی برای شناسایی توانایی‌های کشور عنوان کرد.

 

*** ارتباط میان تولدکننده و واردکننده در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید گرمابی اظهار داشت: در چنین نمایشگاه‌هایی ارتباطی بدون واسطه میان تولیدکننده یک خدمت و دریافت‌کننده آن برقرار می‌شود.

وی نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید فرصتی برای شناسایی توانایی‌های کشور دانست و گفت:

برای کسانی که می‌خواهند کالاهایی را که قبلا وارد می‌شد، داخلی‌سازی کنند، برگزاری این نمایشگاه قطعا می‌تواند مفید باشد.

امیدوارم اطلاع‌رسانی درباره نمایشگاه به اندازه کافی باشد، تا افرادی که ارائه‌دهنده فرصت‌ها هستند و کسانی که سرمایه‌گذارند، در جریان آن قرار گیرند و نمایشگاه نیز بتواند به اهدافش برسد.

 

*** توانایی بالای بخش خصوصی در کشور

 

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین تاکید کرد:

توانایی بخش خصوصی در ایران، بسیار بالاست؛ اما ما از این توانایی استفاده نکرده‌ایم و دولت باید بستر و شرایط استفاده از این توانایی را فراهم کند.

گرمابی با اشاره به تحریم‌ها افزود: در شرایط تحریم، کالاها با قیمت بالایی از کشورهای دیگر وارد می‌شوند؛ اگر همین کالاها داخلی‌سازی شوند، این اقدام در زمینه کاهش وابستگی به کشورهای توسعه‌یافته و همچنین رونق تولید می‌تواند مفید باشد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران توسط ایدرو برگزار شده و میزبان نخبگان، کارآفرینان و صاحبان صنایع خواهد بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول