کد خبر:134028
پ
مصرف‌کننده مرغ
مدیرکل دفتر برنامه‌‌ریزی و تنظیم بازار وزارت صنعت اعلام کرد

سقف قیمت مصرف‌کننده مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت سقف قیمت مصرف‌کننده مرغ را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت سقف قیمت مصرف‌کننده مرغ را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد.

 

*** سقف قیمت مصرف‌کننده مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا کلامی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

در پی ارائه پیشنهادی از سوی وزارت جهاد کشاورزی و پس از بررسی‌های انجام گرفته توسط سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان، ستاد تنظیم بازار سقف قیمت مصرف‌کننده مرغ را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین کرد.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد:

این اقدام در راستای حمایت از تولید حداکثری مرغ و همچنین حقوق مصرف‌کنندگان و در جهت ایجاد شفافیت در بازار این کالا انجام گرفته است.

وی با اشاره به عرضه مرغ با قیمتی بیش از این رقم در برخی مناطق ادامه داد:

هر گونه تخطی از قیمت فوق از سوی دستگاه‌های مسؤول مورد اقدام قانونی جدی قرار خواهد گرفت.

 

*** مکلف شدن تولید‌کنندگان نسبت به درج قیمت مصرف‌کننده بر بسته‌بندی کالاها

 

کلامی گفت: تولید‌کنندگان مکلف شدند نسبت به درج قیمت مصرف‌کننده بر بسته‌بندی کالاها و نصب اتیکت و بنر در محل عرضه اقدام کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان، با اشاره به این که اطلاع‌رسانی در مورد قیمت‌ها برای  مصرف‌کننده مرغ تدوین شده اظهار داشت:

حلقه‌های زنجیره تولید مرغ نیز مکلف هستند نسبت به صدور فاکتور رسمی اقدام کنند و در این راستا با همکاری دادستانی‌های کل کشور، دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و سازمان جهاد‌ کشاورزی استان‌ها، بازرسی اتاق اصناف و اتحادیه‌ها، عهده‌دار مسؤولیت نظارت بر اجرای این مهم هستند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید