کد خبر:133972
پ
سرمایه در گردش
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی

سرمایه در گردش مهمترین مشکل تولیدکنندگان / لزوم تقویت داخلی‌سازی در کشور توسط دولت

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیا این که سرمایه در گردش مهمترین مشکل تولیدکنندگان بر لزوم تقویت داخلی‌سازی در کشور توسط دولت تاکید کرد.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیا این که سرمایه در گردش مهمترین مشکل تولیدکنندگان بر لزوم تقویت داخلی‌سازی در کشور توسط دولت تاکید کرد.

 

*** لزوم افزایش سرمایه در گردش تولیدکنندگان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا غزنوی اظهار داشت: سرمایه در گردش همان پول داخل کشور است و نیازی نیست که برای آن دلار را تبدیل کنیم.

اگر سرمایه در گردش را افزایش دهیم اشتغال بیشتر و از خروج ارز جلوگیری می‌شود. این سیاست بهترین تصمیم‌گیری برای صنعت کشور است؛ به خصوص صنایعی که محصول کامل آنها وارد نمی‌شود.

 

*** تاثیر برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل بر شرایط اقتصادی کشور

 

وی نسبت به تاثیر نمایشگاه بر شرایط اقتصادی کشور ابراز امیدواری کرد و گفت:

به نظر من موقعیتی که امروز جلوی روی تولید قرار دارد در ده سال گذشته نبوده است و کشور ما از این فرصت باید استفاده کند.

تولیدکننده‌ها امروز مشکلاتی دارند اما دولت به جای اینکه ارز خودش را، که مانند خونی در رگ‌های مملکت است، خارج کند باید به تقویت داخلی‌سازی بپردازد که هم منجر به جلوگیری از خروج ارز می‌شود و هم باعث می‌شود که تولید رونق بیشتری پیدا کند.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت:

نمایشگاه صنایع نقشی تهییجی، اقناعی و اطلاع‌رسانی دارد. این نمایشگاه در واقع عامل تحریکی برای این است که بیشتر به ساخت داخل رو بیاوریم و تولیدکننده‌ها و تامین‌کننده‌ها به ساخت محصولات داخلی ترغیب بشوند تا به عمق ارزش محصولات داخلی پی ببرند.

 

*** افزایش مشارکت تولیدکنندگان داخلی با برگزاری نمایشگاه 

 

غزنوی افزود: مکانیسم بازار این‌گونه است که وقتی یک قطعه‌ساز قطعه‌ای تولید می‌کند خودش دنبال مشتری می‌گردد و آن را پیدا می‌کند ولی وقتی نمایشگاه برگزار می‌شود، این فرایند را ترغیب و تهییج می‌کند.

نمایشگاه مشارکت را افزایش می‌دهد تا قطعه مورد نظر تولیدکننده از داخل تامین شود. تولیدکننده‌های داخلی به خصوص با افزایش نرخ ارز، انگیزه‌ای ندارند که کالا یا قطعه‌ مورد نظرشان را از خارج از کشور تامین کنند و به دنبال این هستند که داخلی‌سازی کنند و از محصولات ایرانی استفاده کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم نمایشگاه شرایطی را فراهم کند که قطعه‌سازان کیفیت محصولاتشان را افزایش دهند و همان کالای مورد نظر تولیدکننده‌های نهایی را با همان کیفیت و همان مشخصات تولید کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران توسط ایدرو برگزار شده و میزبان نخبگان، کارآفرینان و صاحبان صنایع خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول