اخبار برگزیده

کد خبر:134052
پ
علی بختیار نماینده مجلس رئیس فراکسیون پاسخگو
رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس در گفنگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع خبر داد

فرصت ۶ ماهه مجلس به بانک مرکزی برای تامین تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان

رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس از فرصت ۶ ماهه مجلس به بانک مرکزی برای تامین تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان خبر داد.

رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس از فرصت ۶ ماهه مجلس به بانک مرکزی برای تامین تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان خبر داد.

 

*** پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سال گذشته برای رفع مشکلات بازار خودرو و صنعت قطعه‌سازی که مهمترین آن تامین نقدینگی بود، ستاد اقتصاد مقاومتی با پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان برای پرداخت طلب قطعه‌سازان و رونق این صنعت موافقت کرد و متعاقبا هیأت دولت نیز با پرداخت این مبلغ موافقت کرد.
از مبلغ مصوب، ۴ هزار میلیارد تومان آن سال گذشته پرداخت که متعاقبا تاثیر مثبت خود را نیز بر بازار خودرو نشان داد اما این روند با تابلوی ایست بانک مرکزی روبرو شد و با اینکه پرداخت این تسهیلات مصوبات لازم و قانونی را داشت، بانک مرکزی تاکنون از پرداخت آن ممانعت کرده است.
خبرنگار خبرگزاری صنایع در این خصوص گفتگویی با رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس ترتیب داده که در ادامه خلاصه آن را ملاحظه خواهید نمود.

 

*** تصمیم‌گیری در خصوص ۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات معوق بانک مرکزی به قطعه‌سازان

 

علی بختیار با اشاره به اینکه کمبود منابع مالی مشکل اصلی قطعه‌سازان است، اظهار داشت:

کمبود منابع مالی در قطعه‌سازی باعث شده که خودروسازان نتوانند به تعهدات خود در قبال مردم عمل کنند.

وی در ادامه از تصمیم‌گیری در خصوص ۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات معوق بانک مرکزی به قطعه‌سازان در فراکسیون پاسخگو خبر داد و تصریح کرد:

در جلسه‌ای که در فراکسیون پاسخگوی مجلس با اعضای این فراکسیون تشکیل گردید و با توجه به اینکه زمان جذب این منابع که در ۳۱/ ۳ /۹۸ بود به اتمام رسیده است در فراکسیون حول این موضوع تصمیمات خوبی اتخاذ و مقرر شد، بانک مرکزی با بانک‌های عامل کشور نشست‌هایی برگزار کرده و ظرف مدت ۳ الی ۶ ماه نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام کند.

وی همچنین افزود: در ادامه این جلسه مصوب شد تا بانک مرکزی به عنوان ناظر بر بانک‌های کشور نسبت به برگزاری نشست‌های مشترک با بانک‌های عامل دارد در حداقل زمان ممکن اقدام کرده و دلایل پرداخت نکردن این تسهیلات به صنعت قطعه‌سازی و راهکارهای پرداخت تسهیلات مذکور و رفع مسائلی که با قطعه‌سازان دارند مورد بررسی و نتیجه گیری قرار بگیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس فراکسیون پاسخگویی مجلس در پایان اظهار داشت:

بانک مرکزی با عمل به تعهدات مالی خود می‌تواند موجب اشتغالزایی شده و در رفع برخی مشکلاتی که کشور در شرایط تحریم با آن روبرو است، موثر واقع شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول