کد خبر:133898
پ
مقیسه
رئیس هیأت مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک خبر داد

خدمات ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید

رئیس هیأت مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از خدمات ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید خبر داد.

رئیس هیأت مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از خدمات ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید خبر داد.

 

*** نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد حسین مقیسه اظهار داشت:

در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید که با هدف معرفی و شناسایی نیازهای صنایع کشور در زمینه خودرو و قطعات، صنایع معدنی (فلزی-غیرفلزی)، لوازم خانگی، صنایع دریایی، نفت، گاز و پتروشیمی و مخابرات از روز پنج شنبه ۲۷ تیرماه امسال به مدت چهار روز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌ شود، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، خدمات ویژه‌ای به واحدهای تولیدی کوچک که قصد مشارکت در این نمایشگاه و یا کمک به داخلی‌سازی کالاها و قطعات صنعتی دارند، ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید به ابتکار و پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت جدی‌ترین اقدام عملی و مهم برای تحقق دیدگاه‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و تامین نیازهای صنعتی و فرصتی بی‌نظیر برای بروز و ظهور استعدادهای تولیدی کشور است.

 

*** تامین داخلی قطعات و کالاهای واردتی

 

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت:

از همه تولیدکنندگان و صنعتگران بویژه صاحبان صنایع کوچک تقاضا می‌شود تا با مشارکت و بازدید از این نمایشگاه، در شکل‌دهی به نهضت ساخت داخل سهیم شوند.

مقیسه با تاکید بر استراتژی نیاز محور بودنِ این نمایشگاه با هدف تامین داخلی قطعات و کالاهای وارداتی، تصریح کرد:

به عنوان یکی از شرکت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و در نقش یکی از ارکان تسهیل‌گر چرخه تولید کشور، ضمن حضور و مشارکت موثر در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل تمامی ظرفیت خود را جهت رونق تولید و گسترش این پویش ملی به کار خواهیم گرفت.

 

*** خدمات ویژه صندوق توسعه برای تولیدکنندگان کوچک

 

وی با تشریح اهم حمایت‌ها و خدمات ویژه صندوق برای تولیدکنندگان کوچک که تصمیم دارند در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید  مشارکت کنند، گفت:

صدور انواع ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری از جمله ضمانت‌نامه‌های شرکت در مزایده/مناقصه، پیش‌پرداخت و حسن انجام کار تا مبلغ ۵ میلیارد ریال، صرفا با اعتبار سنجی و اخذ چک و سفته با تعهد شرکت و مدیران آن و صدور ضمانت‌نامه اعتباری به منظور ارائه به نظام بانکی جهت تامین مالی (بعنوان وثیقه) تا مبلغ ۵ میلیارد ریال، صرفا با اعتبار سنجی و اخذ چک و سفته با تعهد شرکت و مدیران و دو ضامن از جمله این خدمات است.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اضافه کرد:

اعمال تخفیف کارمزد به میزان ۵۰ درصد برای ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری به شرح بند ۱ از دیگر این موارد است.

مقیسه ادامه داد: برای مبالغ بالاتر از ۵ میلیارد ریال در هر دو بخش فوق، محل اجرای طرح بعنوان وثیقه مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

 

به گزار خبرگزاری صنایع، رئیس هیأت مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در پایان تصریح کرد:

تمامی ضمانت‌نامه‌های فوق الذکر مورد درخواست در این طرح حداکثر ۱۰ روز کاری و پس از ثبت نام و تکمیل مدارک وارائه چک و سفته و ضامنین صادر خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول