کد خبر:133831
پ
معادن مس
مرکز مطالعات بین‌المللی مس گزارش داد

رشد ۳.۷ درصدی ظرفیت معادن مس تا سال ۲۰۲۳

بنابر گزارش مرکز مطالعات بین‌المللی مس تا سال ۲۰۲۳ میلادی ظرفیت معادن مس جهان به طور متوسط ۳.۷ درصد در سال افزایش می‌یابد.

بنابر گزارش مرکز مطالعات بین‌المللی مس تا سال ۲۰۲۳ میلادی ظرفیت معادن مس جهان به طور متوسط ۳.۷ درصد در سال افزایش می‌یابد.

 

*** رشد ۳.۷ درصدی ظرفیت معادن مس تا سال ۲۰۲۳

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پروژه‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای منجر به رشد ۵ درصدی ظرفیت تولید معادن در سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ می‌شود در حالی که طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ این میزان ۱.۵ درصد کمتر خواهد بود.

هم‌چنین حدود ۸۵ درصد از رشد ظرفیت معادن جهان در بازه زمانی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ میلادی خواهد بود و کنسانتره مس ۹۰ درصد از مجموع رشد ظرفیت معادن جهان را شامل می‌شود.

در مجموع۳۸ درصد از رشد ظرفیت معادن جهان مربوط به پروژه‌های جدید و توسعه معادن فعلی، ۴۸ درصد مربوط به معادن در حال توسعه و ۱۴ درصد مربوط به پروژه‌هایی است که در حال امکان سنجی هستند.

ظرفیت تصفیه مس جهان تا سال ۲۰۲۳ میلادی با میانگین سالانه ۲.۵ درصد رشد خواهد کرد.

 

*** چین بزرگترین رشد ظرفیت تصفیه مس

 

چین بزرگترین رشد ظرفیت تصفیه معادن مس را خواهد داشت و پس از آن جهموری دموکراتیک کنگو و پرو به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم جهان را به خود اختصاص می‌دهند.

هم‌چنین انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۳ میلادی ظرفیت کارخانه‌های ذوب مس به طور میانگین ۳.۵ درصد در سال رشد کند.

چین با روند کندتر به افزایش ظرفیت کارخانه‌های ذوب خود ادامه خواهد داد و تا سال ۲۰۲۳ میلادی ۴۰ درصد دیگر رشد کرده و حدود ۷۵ درصد از رشد ظرفیت ذوب جهانی مس را به خود اختصاص می‌دهد.

غیر از چین، تا سال ۲۰۲۳ میلادی ساخت کارخانه‌های جدید ذوب مس در شیلی، جمهوری دموکراتیک کنگو، هند، اندونزی، ایران و مغولستان برنامه‌ریزی شده است، هم‌چنین طرح‌های توسعه‌ای در فنلاند، ایران، لهستان، روسیه و سوئد انجام خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میزان استفاده از تکنولوژی چین در کارخانه‌های ذوب طی ۱۰ سال گذشته از ۲ درصد به ۱۰ درصد افزایش یافته است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول