کد خبر:133600
پ
خراسان‌شمالی

تفاهم‎نامه ایجاد ۵ ناحیه صنعتی در خراسان‌شمالی امضا شد

همزمان با سفر رئیس‌جمهور به استان خراسان‌شمالی، تفاهم‌نامه همکاری برای اجرای زیرساخت‌های ۵ ناحیه صنعتی در این استان به امضا رسید.

همزمان با سفر رئیس‌جمهور به استان خراسان‌شمالی تفاهم‌نامه همکاری برای اجرای زیرساخت‌های ۵ ناحیه صنعتی در این استان به امضا رسید.

 

*** تفاهم‎نامه ایجاد ۵ ناحیه صنعتی در خراسان‌شمالی امضا شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیاوش وحدت در حاشیه امضای این تفاهمنامه‌ها که در حضور رئیس‌جمهوری، بین معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نیابت از معاون وزیر و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استاندار خراسان‌شمالی انجام شد، اظهار کرد:

این اقدام با هدف ایجاد بسترهای صنعتی و توسعه صنایع کوچک به منظور محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال پایدار صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌شمالی افزود:

این نواحی صنعتی روستایی در مدت ۳ سال در شهرستان‌های اسفراین، فاروج، مانه و سملقان و راز و جرگلان و در مناطق خرق، صفی‌آباد، غلامان، جرگلان و پیش قلعه اجرا می‌شود.

وی گفت: از جمله تعهدات شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌شمالی در این تفاهم‌نامه انجام مطالعات امکان سنجی و مکان‌یابی، اجرای پروژه‌های عمرانی جهت تأمین زیر ساخت‌های صنعتی مورد نیاز است.

 

*** تأمین زیر ساخت‌های مورد نیاز نواحی صنعتی

 

وحدت به حمایت مسئولان استانی در تأمین اعتبارات مورد نیاز تاکید کرد و افزود:

تأمین اعتبار از محل اعتبارات عمرانی استانی برای تأمین زیر ساختهای مورد نیاز نواحی صنعتی از جمله برق، آب، گاز، معابر داخلی نواحی صنعتی، راه دسترسی و تملک اراضی با اولویت اراضی ملی و با قیمت منطقه‌ای از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌شمالی، نقش فرمانداران و بخشداران در شتاب گرفتن روند ایجاد این نواحی صنعتی را مهم دانست و گفت:

شناسایی و معرفی زمین با مشخصات فنی مناسب و فاقد معارض برای تملک و همکاری همه جانبه با دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله حمایت‌های مورد اشاره در تفاهم‌نامه مزبور است.

استان خراسان‌شمالی اکنون ۶ ناحیه صنعتی ۹ شهرک صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی قابل واگذاری به سرمایه‌گذاران صنعتی دارد.

 

*** بهره برداری ۱۳۲ پروژه عمرانی

 

در سفر کاروان دولت تدبیر و امید، ۱۳۲ پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی در قالب ۳۰ طرح در شهرستان‌های مختلف به بهره‌برداری رسید؛ برای اجرای این طرح‌ها در مجموع هشت هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال و ۵۹۴ میلیون یورو از منابع دولتی و نیز ۶ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است که با اجرای این طرح‌ها برای ۱۱ هزار و ۷۸۴ نفر اشتغال ایجاد شده است.

۲ واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با ۵۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری، بهره‌برداری شد که با اجرای هر واحد بخار، ۱۶۰ مگاوات به توان تولید برق در این نیروگاه افزوده شد؛ اجرای سد و شبکه آبیاری چندیر در شهرستان راز و جرگلان با هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار و شبکه و آبیاری غلامان با ۲۴۴ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح‌های افتتاحی در سفر کاروان دولت تدبیر و امید است.

 

*** کلنگ زنی ۲۸ پروژه

 

افتتاح پروژه ارتقای تصفیه خانه فاضلاب اسفراین، کارخانه شمش آلومینای جاجرم، فولاد کیمیای صبا و طرح کیمیاداران‌نوین شمال در اسفراین از دیگر طرح‌های افتتاح شده در سفر کاروان تدبیر و امید است.

 هم‌چنین همزمان با سفر کاروان دولت تدبیر و امید به خراسان‌شمالی، ۲۸ پروژه کلنگ‌زنی شد که برای این پروژه‌ها چهار هزار و ۸۰۷ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۶ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار بخش خصوصی هزینه شده که با بهره‌برداری از آن برای یک هزار و ۷۰۵ نفر اشتغال ایجاد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، استان خراسان‌شمالی دارای ۸ شهرستان و ۸۶۳ هزار نفر جمعیت است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول