کد خبر:133789
پ
سرباره‌های فولادی

نخستین طرح بازچرخانی سرباره‌های فولادی در یزد افتتاح شد

طرح بازچرخانی سرباره‌های فولادی کشور به صورت ابتکاری در استان یزد اجرا و در آن پسماندهای فولاد، بازچرخانی و در جاده‌سازی و ایجاد قطعات استفاده خواهد شد.

طرح بازچرخانی سرباره‌های فولادی کشور به صورت ابتکاری در استان یزد اجرا و در آن پسماندهای فولاد، بازچرخانی و در جاده‌سازی و ایجاد قطعات استفاده خواهد شد.
 

*** نخستین طرح بازچرخانی سرباره‌های فولادی در یزد افتتاح شد

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، این طرح به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و تخریب دشت‌های دارای خاک مرغوب و همچنین جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست و با استفاده از سرباره‌های فولادی در شرکت فولاد آلیاژی یزد اجرا شد.
طرح یاد شده برای نخستین‌بار در کشور به صورت ابتکاری در استان یزد اجرا و در آن پسماندهای فولاد، بازچرخانی و در جاده‌سازی و ایجاد قطعات استفاده خواهد شد.
حجم تولید سرباره، روزانه ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ تن در هر واحد است و حداقل ۴۰۰ و حداکثر ۲۵۰۰ تن سرباره در تولید این محصول که به “بتوناد”معروف است مصرف می‌شود.
 

*** بزرگترین سیستم جامع و نوین آبیاری هوشمند فضای سبز کشور 

 
همچنین بزرگترین سیستم جامع و نوین آبیاری هوشمند فضای سبز کشور با معیار نیاز آبی گیاه، با حضور عیسی کلانتری ( معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست )در فولاد آلیاژی ایران (یزد) به بهره‌برداری رسید.
هدف از افتتاح این طرح کاهش میزان مصرف آب در فضای سبز تا ۲۵ درصد اعلام شده و تجهیزات آن شامل ۵۰ ایستگاه سنسورهای محیطی، سولار خورشیدی و باطری و سایر تجهیزات است.
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است : طرح یاد شده با ۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در طول ۱۲ ماه و با استفاده از آب پساب صنعتی در ۵۰ هکتار با بیش از ۲۵ هزار اصله درخت در شرکت فولاد آلیاژی یزد اجرا شده است.
 
 
 
انتهای پیام///
منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول