کد خبر:133544
پ
محمد عزیزی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جریان بازداشت محمد عزیزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس چیست؟/ نماینده ابهر به چه جرمی بازداشت شده است؟

محمد عزیزی نماینده ابهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به مدت چند ساعت به اتهام فساد اقتصادی بازداشت و علیرغم وجود وثیقه اولیه پنجاه میلیارد ریالی در نهایت با قرار التزام به حضور با قول شرف، آزاد شده است.

محمد عزیزی نماینده ابهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به مدت چند ساعت به اتهام فساد اقتصادی بازداشت و علیرغم وجود وثیقه اولیه پنجاه میلیارد ریالی در نهایت با قرار التزام به حضور با قول شرف، آزاد شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، و به نقل از عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و آنطور که در رسانه‌ها آمده است، محمد عزیزی به اتهام فساد اقتصادی بازداشت شده و علیرغم اینکه برای آزادی او وثیقه اولیه پنج میلیارد تومانی تعیین شده بود، تنها پس از چند ساعت و در نهایت با قرار التزام به حضور با قول شرف، آزاد شده است.

 

 

*** نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه/جریان بازداشت محمد عزیزی چه بود؟

 

احمد توکلی در نامه‌ ۲۲ تیرماه به رئیس قوه قضائیه نوشته است:

دادگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی روز چهارشنبه از طریق هیئت رئیسه مجلس، محمد عزیزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس را به دادسرا احضار و پس از تحقیقات اولیه برای او وثیقه پنج میلیارد تومانی صادر کرده اما نماینده ابهر از تامین وثیقه خودداری و روانه زندان می‌شود.

 

وقتی این نماینده راهی زندان می‌شود، دادستان تهران به میدان آمده و از بازپرس می‌خواهد که وثیقه و قرار بازداشت او را از پنجاه میلیارد ریال به نازل‌ترین نوع قرار یعنی التزام به حضور با قول شرف تبدیل کند.

 

 

آنطور که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشته محمد عزیزی حتی حاضر به امضای این قرار نیز نمی‌شود و در بازداشت می‌ماند تا دادستان تهران روز پنجشنبه شخصا به بازداشتگاه می‌رود تا این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس را راضی کند که قرار را امضاء و آزاد شود اما آنطور که در رسانه‌ها آمده عزیزی حتی راضی به امضای نازل‌ترین نوع قرار نیز نمی‌شود.

 

احمد توکلی در نامه‌ای که به رئیس قوه قضائیه نوشته به روند این پرونده اعتراض کرده و خواستار رسیدگی سریع و بی‌طرفانه به آن شده است.

البته لازم به ذکر است که در نامه احمد توکلی به ابراهیم رئیسی در خصوص جزئیات پرونده محمد عزیزی و اتهام‌ات وی، مطلبی ذکر نشده است.

 

 

 

*** اتهامات محمد عزیزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی قبل برخی رسانه‌ها در فضای مجازی و حتی برنامه تلویزیونی پایش، محمد عزیزی را متهم کرده بودند که خواستار ترخیص سریع کالاهای شرکت پارس حیات که برند‌های مولفیکس، پاپیا و تِنرا در اختیار دارد شده است، این در حالی است که ترخیص این کالاها «غیر‌قانونی» بوده است.

البته این رسانه‌ها، شرکت پارس حیات را به موارد دیگری همچون ترخیص‌های مشکوک در زمان بسیار کوتاه، ۱۲۶۰ ثبت سفارش با تعرفه چهار درصد که در واقع اظهار کالا مغایر با اصل بوده و استفاده از محموله بدون تشریفات گمرکی، متهم کرده‌اند.

 

با این حال محمد عزیزی در نامه‌ای به وزیر اقتصاد در خصوص دلیل درخواستش برای ترخیص این کالاها نوشته بوده:

اگر مواد اولیه شرکت پارس حیات از گمرک آزاد نشود، هزار و ۲۰۰ نفر مستقیم و حداقل شش هزار نفر به صورت غیر مستقیم بیکار خواهند شد.

 

*** پرونده محمد عزیزی و پرونده واردات پوشک مولفیکس

 

برخی صفحات و کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی در خصوص محمد عزیزی نوشتند:

پرونده محمد عزیزی به پرونده واردات پوشک مولفیکس ارتباط دارد.

یکی از خبرگزاری‌ها نیز در خبری در این خصوص نوشته است:

یک شرکت بهداشتی در ابهر زنجان که با یک سرمایه‌گذار ترکیه‌ای در زمینه پوشک فعالیت دارد، سال گذشته نزدیک به ۵۰ میلیون دلار ارز دولتی برای واردات مواد اولیه پوشک دریافت کرده است که بعد از واردات متاسفانه از دادن این مواد به شرکت‌های پایین‌دستی خودداری کرده است و در نتیجه این اقدام در بازار شاهد کمبود و افزایش ناگهانی و چند برابری قیمت پوشک شدیم.

 

*** افشاگری و اتهام‌زنی حجت‌الاسلام پناهیان به محمد عزیزی

 

حجت الاسلام پناهیان نیز در یکی از سخنرانی‌های خود در مهرماه سال گذشته و بعد از گرانی ناگهانی پوشک گفته بود:

یک واحد تولیدی در استان زنجان با حمایت یکی از نمایندگان مجلس، تمام بازار را در اختیار گرفته است.

 

حجت الاسلام پناهیان حتی در بخش دیگری از سخنان خود بصورت مستقیم به محمد عزیزی اشاره کرده و گفته است:

این واحد تولیدی پوشک و دستمال کاغذی که باید طبق قانون ۲۵ درصد بازار را در اختیار می‌گرفته، با حمایت نماینده ابهر و خرمدره تمام بازار را تصاحب کرده و به حدی از رانت دولتی استفاده کرده که بقیه واحدهای تولیدی در حال جمع شدن هستند و برخی نیز به دلیل اقدامات این شرکت، زمین خورده‌اند.

 

*** واکنش محمد عزیزی به اظهارات حجت الاسلام پناهیان

 

محمد عزیزی در واکنش به حجت الاسلام پناهیان، کلیه اتهامات را تکذیب کرده و گفته بود:

بنده دو سال است که نماینده شده‌ام و پیش از نماینده شدن نیز در شهرداری منطقه ۱۶ فعال بودم. چطور زمانی که نماینده نبودم می‌توانستم حمایتی از این واحد تولیدی داشته باشم؟ بنابراین حتما محصولات این شرکت کیفیت و قیمت مناسبی دارد، رقابت پذیر است و در عین حال تبلیغات خوبی انجام داده و در اختیار گرفتن بازار هم به این عوامل بستگی دارد.

 

 

*** واکنش محمد عزیزی به نامه احمد توکلی

 

محمد عزیزی پس از انتشار نامه احمد توکلی، واکنش نشان داده و گفته:

احتمالا فردا با آقای لاریجانی مشورت خواهم کرد و پس از آن در راستای شفاف‌سازی در این رابطه اقدام خواهم کرد چراکه فکر می‌کنم، بهتر است همگی تلاش کنیم تا موضوع در فضایی آرام و منطقی دنبال شود.

 

*** تکذیب خبر بازداشت محمد عزیزی

 

در خصوص خبر بازداشت محمد عزیزی و روند صدور وثیقه و در نهایت آزادی وی، عباسعلی کدخدایی و نجات‌الله ابراهیمیان، سخنگو و عضو شورای نگهبان، آن را تکذیب کرده‌اند.

 

*** تایید یا رد اتهام محمد عزیزی؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرغم انتشار اتهام‌های مختلف علیه محمد عزیزی نماینده ابهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن و حتی نامه عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به رئیس قوه قضائیه از یک طرف و تکذیب این خبر از سوی سخنگو و عضو شورای نگهبان و همچنین رد اتهامات از سوی شخص محمد عزیزی از طرف دیگر، این خبرگزاری در جایگاه تایید یا رد این خبر نیست و صرفا در راستای رسالت خود مبنی بر اطلاع رسانی، این گزارش را در خصوص مورد مذکور از ابعاد مختلف، تقدیم خوانندگان و همراهان خود کرده است و برای اطلاع از واقعیت ماجرا و جزئیات قابل استناد باید منتظر گزارش و تایید دستگاه‌ها، مقامات رسمی و دارای صلاحیت ماند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید