کد خبر:133542
پ
تسهیلات رونق تولید

اختصاص بدون محدودیت تسهیلات رونق تولید برای فعالین تبصره ۱۸

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اختصاص بدون محدودیت تسهیلات رونق تولید برای فعالین تبصره ۱۸ خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اختصاص بدون محدودیت تسهیلات رونق تولید برای فعالین تبصره ۱۸ خبر داد.

 

*** اختصاص بدون محدودیت تسهیلات رونق تولید برای فعالین تبصره ۱۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در آئین گرامیداشت روز صنعت و معدن سمنان، تأکید کرد: نهضت ساخت داخل پیشران رونق تولید و توسعه اقتصادی کشور است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت:

سهم استان سمنان در تعداد واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری و ایجاد شهرک‌های صنعتی، ۳.۳ درصد کل کشور است و در شرایط فعلی نیاز داریم که ظرفیت‌های خالی بخش تولید را فعال‌تر کنیم و نهضت تعمیق ساخت داخل را در کشور بیش از گذشته مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: این استان از منظر ظرفیت‌های ایجاد شده و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور جز استان‌های پیشتاز است و از نظر توسعه‌ای نیز در زمره استان‌های برتر در این زمینه است.

صالحی‌نیا خاطرنشان کرد: صنایع قطعه‌سازی خودروسازی، نساجی، صنایع فلزی، غذایی، دارویی و شیمیایی از ظرفیت‌های بسیار خوب استان سمنان است.

معاون وزیر صمت تصریح کرد: استان سمنان در جذب تسهیلات رونق تولید و پرداخت ۸۳ درصدی از سهم استانی، از استان‌های پیشتاز در تسهیلات رونق تولید است.

وی تأکید کرد: استان‌هایی که در جذب تسهیلات موضوع تبصره ۱۸ اگر فعال عمل کنند هیچگونه محدودیتی در سهمیه اختصاص داده شده نخواهند داشت.

صالحی‌نیا با اشاره به ظرفیت‌های صادراتی کالاهای تولیدی استان سمنان اظهار داشت:با کمک بخش‌های خصوصی مسیر صادرات در این استان و در کل کشور هموار است.

 

*** “نهضت ساخت داخل” اولویت وزارت صمت

 

وی با یادآوری ارائه تسهیلات رونق تولید گفت: توسعه صادرات غیر نفتی، قطعا زنجیره تأمین نیاز در صنعت کشور را فرآهم خواهد کرد.

معاون وزیر صمت افزود: اقبال موجود برای استفاده از کالاهای ایرانی در بازارهای خارجی یکی از ظرفیت‌های بسیار خوبی است که امروز برای صنعت کشور فراهم شده است.

وی تصریح کرد: استان سمنان از منظر ظرفیت‌های ایجاد شده و فعالیت‌های صنعتی، معدنی و تولیدی، یکی از استان‌های پیشتاز کشور است و تقریبا فعالیت واحدهای دولتی در این استان بسیار کمرنگ است.

صالحی نیا تأکید کرد: حمایت از تولید داخل یا به تعبیری”نهضت ساخت داخل” از اولویت‌های کاری این وزارتخانه است و باید از همه ظرفیت‌های موجود برای تقویت تولید استفاده کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صمت در پایان اظهار داشت: توسعه و تعمیق ساخت داخل، در ۸ رشته صنعتی در کشور از سیاست‌های اصلی وزارتخاته صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸ است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول