کد خبر:133526
پ
قبادی
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت

تحقق تنظیم بازار موفق با تولید مناسب و انبوه /احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت با اشاره به این که تحقق تنظیم بازار موفق با تولید مناسب و انبوه امکان‌پذیر است از احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان خبر داد.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت با اشاره به این که تحقق تنظیم بازار موفق با تولید مناسب و انبوه امکان‌پذیر است از احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان خبر داد.

 

*** افزایش قیمت نان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس قبادی در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان، اظهار داشت:

ما اگر تولید را حمایت کنیم و به اندازه کافی کالا تولید شود، شکایت مردم و نیاز به بازرسی‌ها نیز کاهش خواهد یافت و در واقع بازار به سمت خود تنظیمی می‌رود.
وی در ادامه سخنان خود به وجود سه سناریو برای افزایش قیمت نان نیز اشاره کرد و افزود:

از سه سناریو موجود احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان مورد توافق است و در آینده نزدیک این طرح جهت تایید به هیأت دولت ارائه خواهد شد.
قبادی تلاش‌های استان برای تولید گندم با کیفیت و کسب رتبە دوم کشور در سال گذشتە را قابل تحسین دانست و اظهار داشت: امسال نیز با توجە شرایط موجود احتمال کسب رتبە دوم کردستان در تولید گندم وجود دارد.
معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامە سخنان خود وجود هماهنگی در ستاد تنظیم بازار کشور و استان را ارزشمند دانست و گفت:

مصوبات این ستاد برای همە دستگاه‌ها قابل اجرا است چون بر اساس مصوبە سران قوا تشکیل و بە تایید رهبر معظم انقلاب نیز رسیدە است.

 

*** پاسخ به انتقادها از تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی

 

قبادی همچنین بە انتقادها از تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی پاسخ داد و گفت:

با نگاە بە بازار و رصد قیمت‌ها متوجە می شویم کە کالاهای تامین شدە با این ارز دارای ثبات و نوسان کمتری بودەاند.

وی افزود: برای نمونە برنج، روغن نباتی و نهادەهای دامی با ارز دولتی تامین و از نوسان کمتری برخوردار بودە‌اند و بر همین اساس میتوان گفت این رویکرد دولت موفق بودە است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان بە تامین لاستیک برای ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها نیز اشارە کرد و اظهار داشت:

هم‌اکنون در فروشگاه‌ها و عاملان فروش انباشت لاستیک داریم و استان‌ها لازم است نسبت بە جذب سهمیە خود اقدام کنند و هر میزان لاستیک نیاز بود آن را تخصیص خواهیم داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول