کد خبر:133503
پ
قیمت روغن موتور
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد

لزوم نظارت دولت برای جلوگیری از افزایش مجدد قیمت روغن موتور

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بر لزوم نظارت دولت برای جلوگیری از افزایش مجدد قیمت روغن موتور تأکید کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بر لزوم نظارت دولت برای جلوگیری از افزایش مجدد قیمت روغن موتور تأکید کرد.

 

*** زمزمه‌های گرانی مجدد روغن موتور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدابوالفضل موسوی بیوکی درباره زمزمه‌هایی مبنی بر گرانی مجدد روغن موتور، گفت:

در حال حاضر نوسانات قیمتی تنها در مورد کالاهایی قابل پذیرش است که وابستگی ارزی داشته باشند در واقع تغییر قیمت کالاهایی که وارداتی بوده و با ارز تأمین می‌شود، قابل درک است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی افزود:

افزایش قیمت مواد اولیه باعث گران شدن قیمت نهایی محصول تولیدی شود؛ به طور مثال اگرچه مواد موردنیاز برای تولید مرغ و گوشت داخلی است اما برای تأمین دانه‌های روغنی مسائلی مانند افزایش هزینه حمل و نقل مطرح می‌شود که باعث گران‌تر شدن قیمت نهایی مرغ خواهد شد.

وی اظهار کرد: افزایش قیمت در شرایط فعلی -در صورتی که متناسب با ارزبری تولید محصول نباشد یا مواد اولیه آن تغییر قیمتی نداشته باشد- برای مردم قابل فهم و درک نیست.

 

*** لزوم نظارت دولت برای جلوگیری از افزایش مجدد قیمت روغن موتور

 

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد:

در افزایش قیمت کالاها باید به مسائلی مانند میزان ارزبری، نرخ ارز، هزینه حمل و نقل و… توجه کرد در صورتی که این هزینه‌ها در روزهای اخیر تغییری نداشته باشد گران شدن محصولات پذیرفتنی نیست.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید رشد نرخ روغن موتور متناسب با گرانی مواد اولیه باشد در غیر این صورت مردم نمی‌توانند افزایش قیمت مجدد روغن موتور را بپذیرند، تصریح کرد:

دولت باید نسبت به افزایش قیمت کالاهایی مانند روغن موتور واکنش نشان داده و با نظارت بر قیمت‌ها از سوءاستفاده جلوگیری کند و به دنبال تثبیت قیمت‌ها باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حال حاضر زمزمه افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت روغن موتور قوت گرفته و تولیدکنندگان مدعی هستند که حساب و کتابشان با یکدیگر نمی‌خواند، در واقع اگرچه در ماه‌های گذشته با موافقت سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده قیمت روغن موتور حدود ۷۰ درصد افزایش پیدا کرد اما در روزهای اخیر نیز تولیدکنندگان به دنبال افزایش مجدد قیمت این کالا هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول