کد خبر:133458
پ
مودودی
سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد

برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات محصولات فناوری نانو

سرپرست سازمان توسعه تجارت از برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات محصولات فناوری نانو خبر داد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت از برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات محصولات فناوری نانو خبر داد.

 

*** توسعه صادرات محصولات فناوری نانو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا مودودی در جلسه هم‌اندیشی راهکارهای توسعه صادرات محصولات فناوری نانو که با حضور سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران و دبیر ستاد ویژه فناوری نانو در محل ستاد ویژه فناوری نانو برگزار شد، اظهار داشت:

حمایت از توسعه فعالیت‌های صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتقای‌ توان صادراتی آنها در دستور کار ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

وی افزود: ماندگاری در بازارهای هدف و ایجاد زمینه‌های لازم برای افزایش حجم صادرات محصولات فناوری نانو امروز یک اولویت اساسی می‌باشد.

مودودی تاکید کرد: بسترسازی مناسب برای رسوخ فناوری نانو در ساختار صادراتی کشور، گام مهمی جهت دستیابی اهداف مهم برنامه ششم توسعه خواهد بود.

 

*** رشد شتابان فناوری نانو در حوزه دانش و صنعت

 

در این نشست، دبیر ستاد ویژه فناوری نانو، با بیان رشد شتابان فناوری نانو در حوزه دانش و صنعت افزود:

هم‌اکنون ایران از نظر تولید علم در مقام چهارم و از نظر تولید محصول در میان ۵ کشور اول دنیا قرار گرفته است اما به دلایل گوناگون سهم اندکی از تجارت کشور به محصولات نانو تعلق دارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر است تا سال ۱۴۰۴ صادرات این محصولات حداقل به۱ میلیارد دلار برسد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، هم‌اکنون در ایران بیش از ۲۰۰ شرکت نانو در حال تولید بیش از ۶۰۰ محصول نانوی فناور هستند که در سال گذشته رقمی بالغ بر ۸۰ میلیون دلار از این بخش صادرات انجام شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول