کد خبر:133430
پ
نمایشگاه ساخت داخل
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد

حضور فعال صنایع کوچک و متوسط در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از حضور فعال صنایع کوچک و متوسط در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید خبر داد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از حضور فعال صنایع کوچک و متوسط در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید خبر داد.

 

*** حضور فعال صنایع کوچک و متوسط در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اصغر مصاحب در خصوص نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، اظهار داشت:

در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه تکیه بر توان داخلی و رونق تولید در سال ۱۳۹۸ و رفع نیازهای داخل با استفاده از ظرفیت و توانمندی­‌های تولید­کنندگان و محققان کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، نسبت به برگزاری این نمایشگاه در ۵ رشته لوازم‌خانگی، صنایع دریایی  نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع معدنی و مخابرات در تیرماه سال ۹۸ اقدام کرده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به هدف این نمایشگاه، افزود:

هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی نیازهای واحدهای تولید‌کننده داخلی و شناسایی واحدهای تامین کننده این نیازها می‌باشد و بدیهی است با توجه به توان تولید‌کنندگان داخلی و صنعتگران موفق و مجرب کشور، با شناسایی و تقویت ظرفیت‌های موجود تولیدی، میزان نیاز کشور به واردات  تا حد امکان کاهش می‌یابد.

 

*** پیوند صنعت – صنعت و پیوند واحد صنعتی – واحد فناور

 

وی در ادامه تصریح کرد: با انتشار نیازها از سوی وزارت صمت، این نمایشگاه فرصتی برای اعلام نیازهای ساخت داخل می‌­باشد که دراین خصوص علاوه بر حضور صنایع بزرگ، دو رویکرد اساسی حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت آپ‌ها، صنایع کوچک و متوسط و حضور مؤثر و کمک‌­رسان دانشگاه­‌ها، مراکز علمی و پژوهشی و شرکت‌های فناور در این زمینه قابل تصور است.

مصاحب با اعلام این که این نمایشگاه می‌تواند دو نقش را ایفا کند، گفت:

پیوند صنعت – صنعت و پیوند واحد صنعتی – واحد فناور که زمینه‌ساز رونق تولید و تقویت نهضت ساخت داخل می‌باشد، این دو نقش هستند.

 

*** ۴ محور سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در نمایشگاه

 

وی با بیان این که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ۴ محور در  نمایشگاه ساخت داخل حضور مؤثر خواهد داشت، افزود:

حضور ۱۰ دبیرخانه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (ISPX) به عنوان تامین کننده نیازهای صنایع بزرگ کشور در کانترهای اختصاصی در پاویون سازمان حضور ۴۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط که صرفاً یک نیاز تولیدی خود را در پاویون سازمان عرضه می‌کنند، حضور بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌­ها و نواحی صنعتی کشور در غرفه‌های اختصاصی نمایشگاه جهت عرضه نیازهای چند‌گانه خود و معرفی فعالیت‌ها و خدمات حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از صنایع کوچک و متوسط با رویکرد بهم‌رسانی واحدهای صنعتی از طریق نشست‌های B2B و Match Making (نشست‌های واحدهای تولیدی و واحدهای فناور) این چهار محور هستند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان، اظهار داشت:

امید است با حضور گسترده مردم ، صاحبان صنعت، تجار، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این نمایشگاه، شاهد نتیجه مؤثر در زمینه تقویت و رونق تولید و رفع نیازهای داخل کشور باشیم .

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول