اخبار برگزیده

کد خبر:133306
پ
نمایشگاه ساخت داخل
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت خبر داد

تامین حداقل ۷۰ درصد نیازهای وارداتی کشور با برگزاری نمایشگاه ساخت داخل

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، برگزاری نمایشگاه ساخت داخل را موجب تامین حداقل ۷۰ درصد از نیازهای وارداتی کشور دانست.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، برگزاری نمایشگاه ساخت داخل را موجب تامین حداقل ۷۰ درصد از نیازهای وارداتی کشور دانست.

 

*** برگزاری نمایشگاه ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برات قبادیان با اشاره به تجربه برگزاری نمایشگاه معکوس در هفته پژوهش سال گذشته، اظهار داشت:

پس از تجربه موفقیت‌آمیز نمایشگاه معکوس که در مدت سه روز و با عقد قرارداد بیش از ١٣٠ میلیارد تومان که باحضور شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان، خبرگان صنعت، فناوران و استادان دانشگاه برگزار شد، و با توجه به اینکه امسال نیز نامگذاری سال به نام رونق تولید است، لذا تصمیم گرفته شد که نمایشگاه ساخت داخل را در تهران و استان های مختلف با حضور بنگاه‌های بزرگ برگزار نماییم.

او ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی بزرگ همانند شرکت‌های خودرو‌ساز بزرگ، فولاد، ذوب آهن و شرکت‌های فعال در عرصه‌های مهم صنعتی و معدنی می‌توانند با حضور در نمایشگاه ساخت داخل، نیازهای خودرا به نمایش بگذارند.

قبادیان با اشاره به تدوین شناسنامه تجهیزات، ماشین‌آلات و قطعات مورد نیاز هر واحد تولیدی گفت:

بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و کوچک برای فناوری و دانش فنی تجهیزات و ماشین آلاتی که نیاز دارند، کتابچه‌ای تهیه می‌کنند و همچین آن ماشین‌آلات، قطعات یا ماشین‌آلات را به نمایش می‌گذارند.

 

*** تشکیل شبکه‌ای از نیازها و توانمندی‌ها در کشور

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت ادامه داد:

با اطلاع‌رسانی که در کشور برای نمایشگاه نهضت ساخت داخل انجام می‌شود، همه افراد و دستگاه‌هایی که توانمندی برآورده کردن این نیازها را دارند، از این نمایشگاه بازدید و بایکدیگر مذاکره و انعقاد قرارداد می‌کنند.

در حقیقت با برگزاری این نمایشگاه شبکه‌ای از نیازها و توانمندی‌ها را در کشور شکل داده‌ایم.

وی با اشاره به تجربه این معاونت در برگزاری نمایشگاه معکوس در سال گذشته تاکید دارد:

من یقین دارم با برگزاری این نمایشگاه بیش از ۷۰ درصد از نیازهای علمی و فناورانه کشور را به وسیله توانمندی‌های بومی طرف دیگر در کشور تامین می‌کنیم.

 

*** خودکفایی در داخل کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت در پایان، اظهار داشت:

با این کار نهضت ساخت داخل و حمایت از تولید داخل در صنایع و صنایع معدنی از یک سو و حضور متخصصان و فناوران از دیگر سو موجب خواهد شد که در این بخش نیز همانند بخش‌هایی چون انرژی هسته‌ای، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی سرمایه‌گذاری زیادی انجام شده و به خودکفایی در داخل برسیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول