کد خبر:133453
پ
عرضه‌‌ اولیه

استقبال از هفتمین عرضه‌‌ اولیه سال ۱۳۹۸ در بورس

هفتمین عرضه‌ اولیه سال ۱۳۹۸ با استقبال خریداران مواجه شد.

هفتمین عرضه‌‌ اولیه سال ۱۳۹۸ با استقبال خریداران مواجه شد.

 

*** استقبال از هفتمین عرضه‌‌ اولیه سال ۱۳۹۸ در بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در عرضه‌‌ اولیه بیش از ۵۶۰ هزار نفر، تعداد ۳۰۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت پتروشیمی نوری را در زمانی کوتاه در بورس تهران خریداری کردند، محدوده قیمتی اعلام شده برای این عرضه بین ۲۹۵۰ تا ۳۱۲۵ تومان در نظر گرفته شد و همچنین در این معاملات حداکثر ۱۰۰۰ سهم به هر کد معاملاتی تعلق گرفت. 
شرکت پتروشیمی نوری به عنوان چهارمین و همچنین بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی در ایران از جمله طرح‌های استراتژیک برنامه پنج ساله سوم شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بوده که در حال حاضر از جمله مجتمع‌های زیرمجموعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس) قرار دارد.

 

*** رشد هرساله سهام  شرکت پتروشیمی نوری

 
شرکت پتروشیمی نوری با ارزش جایگزینی ۲ میلیارد دلاری بزرگترین تولیدکننده محصولات آروماتیک در ایران است.
این شرکت تا پایان سال ۱۳۹۷، بیش از دو هزار میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده، همچنین سود انباشته این شرکت در پایان سال ۱۳۹۷ به ۳٫۴ هزار میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با سال گذشته ۶۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین سود خالص هر سهام این شرکت در پایان سال ۱۳۹۷، ۷۰۵ تومان بوده که در مقایسه با سال ۱۳۹۶ معادل ۳۸ درصد رشد داشته است و محصولات آروماتیک در شرکت‌های پتروشیمی شامل بنزن، پارازایلین و ارتوزایلین جزو محصولات اصلی و نهایی است که عموما در صنایع پایین‌دستی مورد مصرف قرار می‌گیرند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول