کد خبر:133262
پ
رونق تولید
قائم مقام و معاون پارلمانی وزارت صنعت تاکید کرد

نمایشگاه بزرگترین و مناسب‌ترین آوردگاه ملی برای رونق تولید در کشور

قائم مقام و معاون پارلمانی وزارت صنعت، نمایشگاه را بزرگترین و مناسب‌ترین آوردگاه ملی برای رونق تولید در کشور دانست.

قائم مقام و معاون پارلمانی وزارت صنعت، نمایشگاه را بزرگترین و مناسب‌ترین آوردگاه ملی برای رونق تولید در کشور دانست.

 

*** تهدید و تحریم ها پلی برای عبور از بحران‌ها 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در واقع هیچ تهدیدی وجود ندارد که فرصتی طلایی تلقی نشود اما غالبا انقدر غرق در فکر رفع تهدید و تحریم‌ها هستیم که فراموش میکنیم اینک زمان موعود است و باید تهدید و تحریم‌هایمان را پلی برای عبور از بحران‌ها تلقی نماییم، کما اینکه چه بسا در برخی موارد در سال های اخیر این اتفاق افتاده و توانستیم مواردی را بومی سازی و درونی سازی کنیم.

اما آنچه که اهمیت فوق العاده‌ای در سال‌های اخیر پیدا کرده و رهبر معظم انقلاب هم تاکید داشتند بحث تولید داخل و دوری جستن از اقتصاد نفتی بود که می‌تواند راه‌گشای خروج از بحران‌های ناشی از تحریم‌ها باشد.

اقتصاد کشوری مثل ایران با این میزان از ذخایر معدنی و علوم و فنون دانش بنیان با ظرفیت‌های تولیدی فراوان و قابل اتکا از جمله نیروی انسانی، سوخت و انرژی ارزان و از همه مهمتر بازارهای مصرف داخل و کشورهای همجوار باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

 

*** رونق تولید مهمترین مشکل و معضل کشور

 

رونق تولید در کشور ما می‌تواند بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی کشور را که البته مهمترین مشکل و معضل کشور هم هست را برطرف نماید.

اما این مهم نیازمند اراده قوی و عزمی راسخ است. به عبارت دیگر با شعار سردادن و راهکارهای کاغذی ارائه دادن ، نمی‌توان دردی از تولید و اقتصاد پایدار را درمان و دوا کرد.
دانش تولید به عنوان بنمایه اصلی تولید موجود است، نیروی کار در دسترس و انرژی سوخت به نسبت ارزان و بازار مصرف و تقاضا هم به اندازه کافی موجود است و آنچه که هم اکنون نیاز دارد اراده‌ای برای برون رفت از وضعیت فعلی و رسیدن به نقطه مطلوب است اما بی‌تردید برای رسیدن به هدف باید مسیر اصلی را طی کرد هرچند در بین راه میانبر هم سرعت وصول به نتیجه را افزایش خواهد داد.
هم اکنون این اراده در بین صنعتگران و تولیدکنندگان به وجود آمده و دل بر این آراسته شده تا رونق به تولید بازگردد و در راستای نیل به اهداف مورد نظر گام های عملی برداشته شود و در واقع نهضت ساخت داخل به تکاپو افتاده و برگزاری نمایشگاه هایی با عناوین تولید داخل و آوردگاه‌های این چنینی مقدمه وپیش فرض این نهضت است.

 

*** نمایشگاه بزرگترین و مناسب‌ترین آوردگاه ملی

 

نمایشگاه بزرگترین و مناسب‌ترین آوردگاه ملی برای مذاکرات دو و چند جانبه میان طرفین تقاضا در گروه‌های صنعت خودرو و قطعات آن، لوازم خانگی، صنایع معدنی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، مخابرات و صنایع دریایی با طرفین عرضه نظیر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، شرکت‌های دانش بنیان، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و صندوق‌ها و ساختارهای حمایتی و … به کمک واسطه‌های فناوری و صنعتی است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایشگاهی به همین منظور قرار است از ۲۷ الی پایان تیرماه ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار شود، فرصت مناسبی برای متخصصان و فناوران به منظور شناسایی چالش‌ها و نیازهای صنعت و عقد تفاهم‌نامه همکاری برای داخلی‌سازی این نیازها خواهد بود.
این نمایشگاه‌ها ، ایجاد همان فرصت‌هایی است که قراراست غنیمت شمرده شود و آوردگاهی باشد برای تعاملات و تفاهماتی که منجر به رشد و رونق تولید گردد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول