اخبار برگزیده

کد خبر:133056
پ
نقدینگی کشور
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت عنوان کرد

وجود پارادوکس در نقدینگی کشور / کمبود شدید نقدینگی در بخش تولید

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت با اشاره به وجود پارادوکس نقدینگی در کشور بر کمبود شدید نقدینگی در بخش تولید تاکید کرد.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت با اشاره به وجود پارادوکس نقدینگی در کشور بر کمبود شدید نقدینگی در بخش تولید تاکید کرد.

 

*** هدایت نقدینگی کشور به سمت حمایت از رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن و تجلیل از ۲۹ واحد صنعتی برتر استان یزد افزود: نقدینگی کشور باید به نفع صنعتگران و حمایت از رونق تولید هدایت شود.
معاون طرح و برنامه گفت: برای تحقق رونق تولید، نیازمند تغییر نگاه جدی هستیم و نمی‌توان با همان رویه قبلی، انتظار تحول در تولید داشته باشیم.
وی گفت: تغییر نگاه باید در بدنه دولت و بخش خصوصی ایجاد شود، لذا اگر قرار باشد هر بخشی از جمله تأمین اجتماعی، مالیات، بانک‌ها و … با همان رویه قبلی کار خود را انجام دهند، نمی‌توان انتظار داشت رونق تولید اتفاق بیفتد.

 

*** لزوم تغییر رویه برای دستیابی به رونق تولید

 

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت تاکید کرد: دستگاه‌ها می‌خواهند مرّ قانون را اجرا کنند و کار درستی است اما برخی کج‌سلیقگی‌ها و سختگیری‌های بی‌مورد، کار را معطل می‌گذارد و اگر قرار است به رونق تولید و بهبود نقدینگی کشور  برسیم، باید رویه و نگاه‌ها به تولید، تغییر کند.

زرندی همچنین گفت: باتلاش همه صنعتگران و معدنکاران و بخش‌های مختلف اقتصادی، شرایط دشوار اقتصادی در سال ۹۷ را پشت سر گذاشته‌ایم و در دوماهه امسال نیز شاهد رشد ۳۴ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.
وی تصریح کرد: تحریم‌ها بسیاری از مشکلات را در حوزه اقتصادی کشور به وجود آورده اما همین تحریم‌ها برای ما فرصت‌های را فراهم کرد که باید از آن استفاده کنیم، لذا شایسته است که موفقیت‌های صنعتگران نیز دیده شود.
زرندی توضیح داد: بطور مثال، کاهش ۳۱ درصدی واردات پوشاک به کشور و افزایش ۶ درصدی صادرات پوشاک در سال ۹۷ از فرصت‌هایی است که به دلیل همین مشکلات نقدینگی کشور برای صنعت تبدیل به یک فرصت شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت در پایان با اشاره به وجود وجود پارادوکس در نقدینگی کشور اظهار داشت:

نیاز‌های حوزه صنعت و معدن در این مدت شفاف‌تر شد و این وزارتخانه با ترسیم برنامه‌های مختلف سعی دارد نیاز‌های این بخش را مرتفع کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول