کد خبر:133045
پ
شهرک صنعتی قوچان

آغاز بهره‌برداری از مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان

 بهره‌برداری از مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران آغاز شد.

 بهره‌برداری از مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران آغاز شد.

 

*** آیین بهره‌برداری از این پروژه‌های عمرانی شهرک صنعتی قوچان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در آیین بهره‌برداری از این پروژه‌های عمرانی، شهرک صنعتی قوچان در جمع صنعتگران شهرستان قوچان ضمن تبریک ایام دهه کرامت اظهار داشت:

ایجاد و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از اهداف اصلی این سازمان در جهت ارائه خدمات بهتر به صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران صنعتی است.

 
وی با یادآوری بهره‌برداری از مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان افزود: در تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به تأمین زیر ساخت‌های صنعتی توجه ویژه می‌شود تا رضایتمندی و تولید بدون دغدغه واحدهای صنعتی و تولیدی را درپی داشته باشد.
 
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد:
رفع نیازهای مالی واحدهای تولیدی و صنعتی و توسعه صادرات غیرنفتی دو برنامه مهم دولت است که از تمامی ابزارهای لازم در جهت توانمندسازی صنعتگران در این زمینه‌ها استفاده می‌کنیم.
 
صالحی‌نیا با اشاره به اهدافی که برای سهولت فعالیت صنعتگران برنامه‌ریزی شده است، ادامه داد:
با توجه به هدف‌گذاری مناسبی که برای کشورهای مختلف انجام شده است، امسال هم حجم و هم تنوع محصولات صادراتی بیشتر خواهد شد.
 
وی عنوان کرد: یکی از اهداف اصلی صادرات امسال، توسعه بنگاه‌های خرد و کوچک است تا هم به لحاظ تولیدات صادراتی به کشورهای دیگر از طریق کنسرسیوم‌های صادراتی و شرکت‌های مدیریت صادرات و هم اتصال به صنایع متوسط و بزرگ، زمینه رشد آن‌ها بیشتر فراهم شود که تاکنون پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.
 

*** تولید ساخت داخل قطعات وارداتی، توانایی صنایع کوچک و متوسط برای افزایش تولید و اشتغالزایی

 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که “ساخت ایران” نمودن قطعات وارداتی صنایع از دیگر برنامه‌های مهم این سازمان برای واحدهای صنعتی است، تأکید کرد:
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان یکی از سازمان‌های توسعه‌ای کشور، بسترسازی لازم را از طریق نظام مبادلات پیمانکاری فرعی که یکی از روش‌های عمده توسعه صنایع کوچک و متوسط است، به منظور حمایت از ساخت قطعات در کشور، به‌ویژه در صنایع قطعه‌سازی خودرو آغاز نموده است.
صالحی‌نیا ابراز امیدواری کرد با سلسله اقدامات انجام شده برای تولید ساخت داخل قطعات وارداتی، توانایی صنایع کوچک و متوسط برای افزایش تولید و اشتغالزایی،‌ به‌روزآوری فرآیندهای فنی و محصولات، ‌بهبود قابلیت‌های بین‌المللی، جذب سرمایه گذاری و سفارش‌های خارجی و رشد صادرات محصولات تولیدی، به‌ویژه در حوزه پیمانکاری صنعتی بیشتر شود.
وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری و استفاده بهینه از تمامی منابع و ظرفیت‌ها و تلاش مضاعف در جهت خواسته‌های صنعتگران باید به‌صورت ویژه از سوی مدیران در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور انجام شود که استان خراسان رضوی جزء استان‌های پیشرو در این زمینه است.
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، پروژه‌های عمرانی مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان با حجم عملیات خط انتقال به طول ۶۰۰ متر با لوله پلی اتیلن و ۳۶۰۰ مترمکعب بتن ریزی با هزینه ۴۰۰۰ میلیون ریال در مدت ۹ ماه انجام شده است.
 
 
 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول