کد خبر:133077
پ
تسهیلات‌دهی
بر اساس جدیدترین گزارش روابط عمومی بانک مرکزی مشخص شد

رشد ۲۰ درصدی تسهیلات‌دهی بانک‌ها

بر اساس جدیدترین گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بانک‌ها نسبت به سال ۹۶ بیش از ۲۰ درصد رشد تسهیلات‌دهی داشته‌اند.

بر اساس جدیدترین گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بانک‌ها نسبت به سال ۹۶ بیش از ۲۰ درصد رشد تسهیلات‌دهی داشته‌اند.

 

*** افزایش ۲۰ درصدی تسهیلات‌دهی بانک‌ها 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از بخش پولی و بانکی کشور، مانده کل تسهیلات اعطایی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در پایان سال گذشته به ۱.۳۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال پیش از آن ۲۰.۱ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این آمار، بیشترین سهم از میان تسهیلات اعطایی در این مدت مربوط به مشارکت مدنی با ۳۱.۳ درصد و پس از آن، فروش اقساطی با ۲۹.۶ درصد بوده است.

 

*** بیشترین میزان رشد مانده تسهیلات اعطایی

 

بیشترین میزان رشد مانده تسهیلات اعطایی در پایان اسفندماه سال گذشته نسبت به اسفند سال ۱۳۹۶ مربوط به تسهیلات اجاره به شرط تملیک با رشد ۱۰۰ درصدی بوده و پس از آن سلف با ۸۰ درصد بیشترین رشد مانده تسهیلات اعطایی در این مدت را به خود اختصاص داده‌اند.

آمار بانک مرکزی از مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها نشان می‌دهد که تا پایان اسفند ماه سال گذشته مانده تسهیلات قرض‌الحسنه ۷۸.۴ هزار میلیارد تومان، مشارکت مدنی ۴۰۷ هزار میلیارد تومان، فروش اقساطی ۳۸۴ هزار میلیارد تومان و مرابحه حدود ۱۳۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رشد مانده تسهیلات اعطایی بانک‌های تجاری در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال پیش از آن ۲۴.۲ درصد، بانک‌های تخصصی ۱۴.۵ درصد و بانک‌های غیردولتی و مؤسسات اعتباری ۲۱.۱ درصد بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول