کد خبر:133049
پ
همکاری‌های حمل و نقلی
وزیر صنعت در دیدار با وزیر حمل و نقل و ارتباطات عمان تاکید کرد

ضرورت تحکیم همکاری‌های حمل و نقلی و زیر ساختی/ ارائه تسهیلات در جهت توسعه حجم روابط دو کشور ایران و عمان

وزیر صنعت در دیدار با وزیر حمل و نقل و ارتباطات عمان بر ضرورت تحکیم همکاری‌های حمل و نقلی و زیر ساختی و ارائه تسهیلات در جهت توسعه حجم روابط دو کشور ایران و عمان تاکید کرد.

وزیر صنعت در دیدار با وزیر حمل و نقل و ارتباطات عمان بر ضرورت تحکیم همکاری‌های حمل و نقلی و زیر ساختی و ارائه تسهیلات در جهت توسعه حجم روابط دو کشور ایران و عمان تاکید کرد.

 

*** دستیابی به بازار آسیای میانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در این دیدار با تأکید بر این موضوعات، افزود:

یکی از محورهای اصلی توسعه مناسبات دو کشور، فعال‌سازی موافقتنامه عشق‌آباد و همکاری عمان در کرویدر شمال-جنوب با هدف استفاده از ظرفیت‌های بندری و ریلی دو کشور و دستیابی به بازار آسیای میانه است.

 

*** به یک رابطه راهبردی و برد برد فکر می‌کنیم

 

وی به ظرفیت‌های کشورمان از جمله شهرهای چابهار و بندر عباس به دلیل پیوند عاطفی و تاریخی مردم آن منطقه با عمان اشاره کرد و گفت: گسترش روابط با همسایگان جایگاه ویژه ای در سیاست عالی جمهوری اسلامی ایران دارد و ما به یک رابطه راهبردی و برد برد فکر می‌کنیم.

 

*** ضرورت تحکیم همکاری‌های حمل و نقلی و زیر ساختی

 

وزیر حمل و نقل و ارتباطات سلطنت عمان نیز در این دیدار، با ابراز خرسندی از حضور هیات ایرانی در مسقط، گفت:

سیاست عمان توسعه روابط با همسایگان به ویژه جمهوری اسلامی ایران است و ما از هر راهکاری برای گسترش مناسبات استقبال می‌کنیم.

احمد بن محمد الفطیسی با اشاره به امکانات زیرساختی کشورش در زمینه برقراری خطوط حمل و نقل هوایی و دریایی، بیان کرد: هم‌اکنون خط‌های هوایی مختلفی میان دو کشور برقرار است و لازم است در حوزه دریایی نیز فعالان تجاری فعالیت بیشتری داشته باشند.

 

*** آمادگی عمان برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای چابهار

 

وی همچنین ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران ایرانی برای شرکت در مناقصات زیرساختی این کشور، برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای چابهار اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه امروز چهارشنبه در مسقط با احمد بن محمد الفطیسی «وزیر حمل و نقل و ارتباطات سلطنت عمان» دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که سفیر جمهوری اسلامی ایران و مسئولان عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند، دو طرف درباره همکاری‌های حمل و نقلی دوجانبه و گسترش روابط بازرگانی، صنعتی و حمل‌ و نقل دریایی و هوایی رایزنی کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان را بر عهده دارد، به همراه هیاتی از مسئولان عالی نهادهای تجاری، صنعتی و دریایی برای سفری دو‌ روزه و دیدار با مقامات عمانی به مسقط رفته است. کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان، مهرماه آینده در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول