کد خبر:133078
پ
فرهنگ‌سازی.png
مدیر برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، تشریح کرد

تحولات حاصل از فرهنگ‌سازی در سند راهبردی برگزاری نمایشگاه سنگ

مدیر برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، تحولات حاصل از فرهنگ‌سازی در سند راهبردی برگزاری نمایشگاه سنگ را تشریح کرد.

مدیر برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، تحولات حاصل از فرهنگ‌سازی در سند راهبردی برگزاری نمایشگاه سنگ را تشریح کرد.

 

*** تحولات حاصل از فرهنگ‌سازی در سند راهبردی  

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کاوه فاضل در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، با یادآور شدن تشکیل کمیته و ستادی در مجموعه شرکت روشان روز، متشکل از انجمن سنگ ایران و اعضای شرکت روشان روز از سال ۱۳۹۵، در خصوص برگزاری این نمایشگاه و فواید آن اظهار داشت:

نخستین اقداممان در این ستاد ایجاد یک سند راهبردی برای اینکه شکلی بین المللی بگیرد که تنها در ظاهر نباشد و وارد تقویم جهانی نمایشگاه بشویم و از سال ۹۵ که که ما بر اساس سند راهبردی حرکت کردیم اکنون که چهارمین دوره نمایشگاه است، این نمایشگاه رشد و شکل بین المللی یافته است، این دوره ما بیشتر بر روی بخش فرهنگ‌سازی از بخش بازرگانی نمایشگاه بیشتر تمرکز کرده‌ایم.

مدیر برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه در ادامه صحبت‌هایش به بخشی از این فرهنگ‌سازی‌ها پرداخت و بیان کرد:

پیش از این غرفه‌های نمایشگاه از پیش ساخته شده بودند اما اکنون در این نمایشگاه ۸۵ درصد غرفه‌ها خودساز و طراحی شده‌اند همچنین غرفه‌داران ما اکنون برخلاف گذشته اکثریت برنامه دارند که برنامه‌شان در سه مرحله قبل زمان و پس از برگزاری نمایشگاه است.

وی با تأکید بر بحث فرهنگ‌سازی در سند راهبردی بیان کرد:

نمایشگاه زمین بازی صنعت سنگ است بنابراین لزوم تقویت این زمین‌بازی احساس می‌شود تا هر کسی وارد این زمین شد این انسجام را احساس کند، این نمایشگاه می‌تواند عامل مهمی به‌عنوان یک رویداد بین‌المللی زمینه‌ساز آشنایی دیگران با این صنعت را فراهم کند.

 

*** لزوم تقویت فرهنگ صنف صنعت سنگ ایران

 

فاضل با بیان اینکه مشکل نخست موجود در بخش صنعت سنگ را برخلاف دیگران ماشین‌آلات صنعت سنگ نمی‌داند، اظهار داشت:

از نظر من باید فرهنگ‌سازی صنفی ما تقویت شود، در واقع ماشین‌آلات نیست که کار را با ارزش می‌کند و عاملی مهم برای انجام کار است اما اعتقاد و عشقی که نسبت به محصول تولیدی وجود دارد باعث می‌شود شما به تولید خود وسواس داشته باشید و حساسیت به خرج دهید.

وی افزود: کارخانه‌های زیادی وجود دارند که در فرآوری رقابت زیادی با کشورهای خارجی دارند بنابراین توان رقابت با در بازارهای جهانی اگر زمینه‌های لازم فراهم شود.

 

*** مشکل‌ساز شدن تصمیمات کارشناسی نشده دولت 

 

مدیرعامل شرکت روشان روز مهم‌ترین کمک دولت را سنگ‌اندازی نکردن با تصمیم‌های کارشناسی نشده دانست و گفت:

 بعضی از تصمیماتی که در دولت گرفته ‌می‌شود کارشناسی شده نیستند، معمولا تصمیمات بر اساس سیاست‌های کلان کشوری گرفته می‌شود در حالی که باید از کارشناسان این صنف در این تصمیم‌گیری‌ها استفاده شود چون مسائل خرد و جزئی وجود دارد که ممکن است در وزارت‌خانه دیده نشود ولی بسیار مهم باشد و موجب بهم‌ریختگی شود.

 

*** لزوم مشخص‌ شدن ارزش سنگ به عنوان یک ماده معدنی ارزشمند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه در پایان اظهار داشت:

پیشنهاد من این است که که زیرساخت‌های فرهنگی قوی شود و ما باید کاری کنیم که  ارزش واقعی یک قطعه سنگ برایمان مشخص باشد در هیچ کجای دنیا سنگی که به عنوان سنگ ساختمانی ساخته می‌شود دورریز ندارد زیرا از کوچکترین ذره آن سنگ هم استفاده مالی می‌کنند اما در کشور با باوجود ذخائر زیاد سنگ،این ماده معدنی ارزشمند ارزش واقعی خودش را ندارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول