کد خبر:133043
پ
کمیسیون مشترک ایران و عمان
وزیر صمت در دیدار با وزیر صنایع و تجارت عمان خبر داد

آمادگی ایران برای برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و عمان در نیمه دوم سال جاری

وزیر صمت در دیدار با وزیر صنایع و تجارت عمان آمادگی ایران برای برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و عمان در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

وزیر صمت در دیدار با وزیر صنایع و تجارت عمان آمادگی ایران برای برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و عمان در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

 

*** توسعه و ارتقای سطح مراودات تجاری ایران و عمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در این دیدار با اشاره به وجود اشتراکات فراوان تاریخی، فرهنگی و حسن همجواری، گفت: دو کشور از روابط مطلوب سیاسی که بستر مهمی جهت توسعه و ارتقای سطح مراودات تجاری هستند برخوردارند و لازم است مناسبات در حوزه‌های صنعتی، معدنی، سرمایه‌گذاری مشترک و صادرات مجدد گسترش یابد.

شایان ذکر است، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که در صدر هیاتی بلندپایه دولتی به مسقط سفر کرده است،  با علی بن مسعود السنیدی “وزیر صنعت و تجارت سلطنت عمان” دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار درخصوص موضوعات هجدهمین کمیسیون مشترک ایران و عمان و دیگر موضوعات اقتصادی، صنعتی و بازرگانی مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.

 

*** ضرورت رسیدن به رقم هدف‌گذاری شده ۴ میلیارد دلاری مبادلات تجاری دو کشور

 

طرفین ضمن ابراز خرسندی بابت توسعه سطح مراودات تجاری بین دو کشور بویژه در دو سال اخیر، بر رسیدن به رقم هدف‌گذاری شده ۴ میلیارد دلاری مبادلات تجاری تاکید کردند.

استفاده از ظرفیت ها و توانمندی‌های بالای ایران در راستای منافع ملی دو کشور

علی بن مسعود السنیدی “وزیر صنعت و تجارت سلطنت عمان” نیز با اشاره به اینکه سلطان قابوس پادشاه سلطنت عمان همواره بر توسعه روابط دو جانبه بین دو کشور دوست و برادر ایران و عمان تاکید دارد،بیان کرد:

جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت ها و توانمندی‌های بالایی برخوردار است که می توانیم از این فرصت ها در راستای منافع ملی دو کشور بهره‌برداری کنیم.

 

*** رایزنی برای دسترسی به بازارهای آسیای میانه و آفریقا

 

در ادامه این دیدار که سفیر جمهوری اسلامی ایران و مسئولان عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت کشورمان و مسئولان عالی وزارت صنعت و تجارت عمان حضور داشتند، دو طرف درباره دسترسی به بازارهای آسیای میانه و آفریقا، تقویت زیر ساخت‌های حمل و نقل کالا، تسهیل تجارت فیمابین دو کشور و همچنین رفع برخی از چالش های شرکت‌های ایرانی مقیم عمان رایزنی کردند.

 

*** تشویق سرمایه‌گذاری‌های مشترک تا حضور در مناطق آزاد دو کشور

 

گفتنی است، تشویق سرمایه‌گذاری مشترک، حضور در مناطق آزاد دو کشور و تامین مواد غذایی و میوه و تره بار از ایران از دیگر موضوعات مطرح در این دیدار بود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان را بر عهده دارد، به همراه هیاتی از مسئولان عالی نهادهای تجاری، صنعتی و دریایی برای سفری دو‌ روزه و دیدار با مقامات عمانی وبازدید از مراکز صنعتی به مسقط رفته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول