کد خبر:133076
پ
ساخت داخل
معاون برنامه‌ریزی و توسعه صنایع ایران تاکید کرد

شناسایی نیازهای تولید در نمایشگاه نهضت ساخت داخل

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بر شناسایی نیازهای تولید در نمایشگاه نهضت ساخت داخل تاکید کرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بر شناسایی نیازهای تولید در نمایشگاه نهضت ساخت داخل تاکید کرد.

 

*** شناسایی نیازهای تولید در نمایشگاه نهضت ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا عبدالهی، در راستای برگزاری نمایشگاه ساخت داخل اظهار داشت:

نخستین نمایشگاه ساخت داخل با هدف معرفی و شناسایی نیازهای صنایع کشور در زمینه خودرو و قطعات آن، صنایع معدنی، لوازم خانگی، صنایع دریایی، نفت، گاز و پتروشیمی و مخابرات ۲۷ تیرماه در تهران برگزار می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ادامه داد:

در این نمایشگاه صنایع بزرگ که بیشترین نیاز را دارند در کنار انجمن‌ها و تشکل‌های فعال بخش خصوصی به ارائه و معرفی نیازهای خود می‌پردازند.

 

*** برگزاری ۸۰ نمایشگاه در نمایشگاه بین‌المللی تهران

 

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های گوناگون در کشور گفت:

سالانه بیش از۸۰ نمایشگاه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، اما؛ نمایشگاه ساخت داخل نمایشگاهی نیاز محور است و ما سعی کرده‌ایم در این نمایشگاه، نیازهایی راعرضه کنیم و نهضت ساخت را به طور جدی‌تر در کشور پی‌گیری کنیم و برای این رویداد نیازهای صنایع هدف را برای یکبار به صورت تجمیعی در معرض دید صنعتگران، تولید‌کنندگان، سرمایه‌گذران، شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهیم.

محمدرضا عبدالهی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ساخت داخل که موضوع تازه و جدیدی در کشور است تاکید کرد:

ما برای این که از تمام ظرفیت‌های صنایع مختلف برای داخلی‌سازی استفاده و ارز بری را به حداقل برسانیم؛ نخست باید نیازها را شناسایی و ترجیحا در یک مکان عرضه کنیم که با برگزاری نمایشگاه نهضت ساخت داخل ما به این هدف می‌رسیم.

عضو هیأت مدیره ایدرو گفت: نمایشگاه ساخت داخل، محلی برای عرضه شدن نیاز ها است.

 

*** شناسایی موانع تولید

 

وی از تمامی شرکت‌های توانمند، تولید‌کنندگان، سرمایه‌گذاران صنایع مختلف، دانشگاهیان شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در کشور خواست که این نمایشگاه را ببینند و براساس توان ، خود برای رفع این نیازها حرکت کنند.

عبدالهی با اشاره به شناسایی موانع تولید بیان کرد:

البته موانع ساخت داخل را وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی می‌کند و در جهت رفع آن اقدامات لازم را انجام می‌دهد هم‌چنین حمایت‌های لازم را نیز بیش از پیش معمول خواهدبود تا ضمن رونق ظرفیت‌های داخل کشور وابستگی نیز از بین برود.

وی هم‌چنین اعلام کرد ما از شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاهیان وزارت‌دفاع خواسته‌ایم با توجه به پتانسیل‌هایی که دارند با حضور و بازدید از این نیازمندی‌ها ضمن مذاکره با با صاحبان این قطعات برای کمک به ساخت داخل آن برنامه‌ریزی کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پایان، اظهار داشت:

نمایشگاه نهضت ساخت داخل از ۲۷ تیرماه به مدت ۴ روز در سالن‌های ۳۸A ،B ،۱۸ ،۲۰ و ۲۲ نمایشگاه‌های بین‌اللملی تهران برگزار می‌شود، فضای اختصاص داده شده برای نمایشگاه ساخت داخل ۱۳ هزار متر‌مربع است و تاکنون استقبال خوبی برای حضور در این نمایشگاه شده است و تولید‌کنندگان صنایع مختلف می‌توانند تا ۱۹ تیرماه با مراجعه به وب سایت WWW. Tavaniran.idro.ir نسبت به ثبت‌نام برای حضور در این نمایشگاه اقدام کنند.

 

 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید