کد خبر:132954
پ
صادرات برای بازرگانان
مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

میزان صادرات برای بازرگانان بر مبنای رتبه اعتباری

مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان صادرات برای بازرگانان را بر مبنای رتبه اعتباری آن‌ها دانست.

مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان صادرات برای بازرگانان را بر مبنای رتبه اعتباری آن‌ها دانست.

 

*** میزان صادرات برای بازرگانان بر مبنای رتبه اعتباری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی رهبری درخصوص طرح رتبه‌بندی صادرکنندگان اظهار کرد:

بر اساس یکی از بندهای دستور العمل مدیریت صادرات، در صادرات کالاهایی که امکان سوء‌استفاده از برخی خلاءهای قانونی وجود دارد و در تولید آن کالاها، از کالاهای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده شده باشد، رتبه اعتباری صادرکنندگان مبنای عمل قرار می‌گیرد.

مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:

هم‌چنین، میزان صادرات برای بازرگانان بر مبنای رتبه اعتباری آن‌ها مشخص می‌شود و این یعنی اجرای تعهدات ارزی، بازگشت ارز صادراتی آن‌ها و مواردی از این دست، در مجوز صادرات بازرگانان تاثیر‌گذار خواهد بود.

وی اضافه کرد: شرکت‌هایی که تعهدات ارزی خود را انجام نداده یا ارز حاصل از صادراتشان را به کشور برنگردانده باشند، مجوزهای صادراتی آن‌ها محدود خواهد شد تا تعهدات قبلی‌شان اجرایی شود و در مقابل نیز صادرکنندگانی که به موقع و بر اساس مقررات، تعهدات ارزی و ارز صادراتی‌شان را به چرخه اقتصادی بازگردانند، رتبه بالاتری در سامانه اعتبارسنجی خواهند داشت.

 

*** اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به برخی اقلام

 

رهبری درباره زمان اجرایی شدن میزان صادرات برای بازرگانان بر مبنای رتبه اعتباری گفت:

ما به عنوان مجری سامانه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی بازرگانان، آمادگی کامل اجرایی کردن این طرح را داریم ولی زمان اجرایی شدن آن در اختیار سازمان توسعه تجارت است.

اخیراً محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت با اشاره به صادرات برخی کالاها از جمله آبنبات اعلام کرده بود، اخیرا با بررسی‌های انجام شده، مشخص شد ۱۲۰ میلیون دلار آبنبات به عراق صادر شده؛ این در حالی است که مواد اولیه تولید آبنبات یعنی شکر، از جمله کالاهایی است که ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن اختصاص داشته و صادرات این اقلام تنها به آبنبات محدود نیست.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برخی اقلام دیگر از جمله ماکارونی، شیرینی، چیپس و غیره که عمده مواد اولیه آن‌ها از جمله شکر، گندم، روغن و… جزو اقلام مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی است، که در قالب صادرات از کشور خارج می‌شوند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول