کد خبر:132991
پ
ساخت داخل
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری خبر داد

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از قرار دادهای نمایشگاه ساخت داخل

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری، از حمایت این صندوق در نمایشگاه‌های ساخت داخل خبر داد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری از حمایت این صندوق در نمایشگاه‌های ساخت داخل خبر داد.

 

*** حمایت صندوق نواوری و شکوفایی از قرار دادهای نمایشگاه ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی وحدت ‌در خصوص نمایشگاه‌های ساخت داخل، اظهار داشت:

اعطای سرمایه در گردش با نرخ ترجیحی برای کمک به تأمین کسری نقدینگی شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان طرف عرضه، و ارائه تسهیلات لیزینگ به واحدهای صنعتی دو ابزار مهم صندوق برای تأمین مالی این قراردادها است.

در تسهیلات لیزینگ، اگر واحدهای صنعتی به عنوان مشتری ۳۰ درصد مبلغ قرارداد خرید محصولات دانش‌بنیان را نقداً پرداخت ‌کنند، صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۰ درصد مابقی را به شرکت‌‌های دانش‌بنیان به عنوان فروشنده می‌پردازد و این مبلغ را در قالب تسهیلات ۲ ساله با کارمزد ۹ درصد از خریدار دریافت می‌کند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری با اشاره به این که نخستین نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید می‌تواند زمینه مناسبی برای همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های صنعتی فراهم سازد، خاطرنشان کرد:

برگزاری این نمایشگاه گامی جدی در به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری، محصولات و خدمات دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف صنعت و فناوری است.

 

*** قطعات مورد نیاز واحدهای صنعتی کشور

 

وی نمایشگاه ساخت قطعات مورد نیاز واحدهای صنعتی کشور را تلاشی مهم در راستای رونق تولید برشمرد و افزود:

معرفی نیازهای واحدهای صنعتی حاضر در این نمایشگاه به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور،‌ ‌زمینه رفع نیازها و غلبه بر چالش‌های صنعتی کشور را فراهم می‌سازد.

نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نمایشگاه قرار است از ۲۷ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری صنایع، علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حضور در نمایشگاه ساخت داخل و رونق‌ تولید به نشانی tavaniran.idro.ir مراجعه کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول