کد خبر:132980
پ
کالاهای ایرانی
رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت خبر داد

رشد قاچاق در جامعه با تعرفه‌های سختگیرانه و کیفیت نامناسب کالاهای ایرانی

رئیس هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از رشد قاچاق در جامعه با تعرفه‌های سختگیرانه و کیفیت نامناسب کالاهای ایرانی خبر داد.

رئیس هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از رشد قاچاق در جامعه با تعرفه‌های سختگیرانه و کیفیت نامناسب کالاهای ایرانی خبر داد.

 

*** رشد قاچاق در جامعه با تعرفه‌های سختگیرانه و کیفیت نامناسب کالاهای ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا پدیدار با اشاره به اینکه تنها از ۳۰ درصد ظرفیت داخل کشور در بخش نفت استفاده می‌شود، اظهار داشت:

برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی موجب می‌شود تا همگان با توانمندی ایران در صنعت نفت آشنا شده و بتوانند با تکیه بر توان داخلی و حمایت از متخصصان داخلی موجب رونق اقتصاد کشور شوند.

رئیس هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به نقش تولیدکنندگان داخلی در بی‌اثر کردن تحریم‌ها گفت:

تولید‌کنندگان داخلی نقش بسیار موثری در بی‌اثر کردن تحریم‌ها دارند به طوری که اگر از این بخش حمایت شود می‌تواند علاوه بر بی‌اثر کردن تحریم‌ها، در رونق اقتصادی و تحقق شعار امسال نیز کمک شایانی نمایند.

وی در ادامه در خصوص مشکلات این بخش نیز گفت:

در بازار امروز هرقدر برای ورود کالاها، به‌ویژه از نوع مصرفی تعرفه و شرایط سختگیرانه وضع شود اما در برابر کیفیت و نرخ کالاهای ایرانی مناسب نباشد این بحث به رشد قاچاق در جامعه منجر خواهد شد و به این ترتیب کیفیت بالا و نرخ رقابتی از جمله راهکارهای عملی حمایت از تولید داخلی است.

 

*** تقویت تولیدات ساخت داخل به کمک همگرایی بین سازندگان و تولیدکنندگان

 

وی افزود: امروز هزینه‌های زیادی به تولیدکنندگان تحمیل می‌شود و برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها باید به شکلی باشد که صنعتگران داخلی بتوانند در یک شرایط رقابتی به فعالیت بپردازند. فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در یک فضای غیررقابتی پیامدهای منفی زیادی از جمله افت کیفیت، افزایش نرخ و بسیاری موارد دیگر را به همراه دارد.

حمایت از کالای ایرانی تنها در جلوگیری از واردات کالای خارجی خلاصه نمی‌شود، بلکه جهت برنامه‌ها و سیاست‌ها باید به سمت و سویی باشد که مردم روزبه‌روز به کالاهای ساخت داخل تمایل نشان دهند.

پدیدارگفت: توان بخش داخلی ایران در ساخت تجهیزات نفتی بیش از این ارقام است و اکنون تنها از ۳۰ درصد ظرفیت داخل کشور در بخش نفت استفاده می‌شود.

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اضافه کرد:

پروژه‌هایی که در حوزه نفت وجود دارند شامل نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و صنایع وابسته است. در بخش نفت که اکنون مورد بررسی قرار گرفته تجهیزات مورد نیاز بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه است و باید در نظر داشت بزرگترین صنعت جهان، صنعت نفت و گاز است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت تصریح کرد:

از اواسط دهه ۷۰ تشکل‌های صنفی شکل گرفتند و در دو دهه گذشته هم‌افزایی و همگرایی ایجاد شده بین سازندگان و تولیدکنندگان منجر به تقویت ساخت داخل شد. این توانایی اکنون به درجه‌ای رسیده که می‌تواند ۷۰ درصد تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت را تامین کند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید