کد خبر:132976
پ
نهادهای سیاست‌گذار
 مدیرکل نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت:

انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، بازوی مشورتی نهادهای سیاست‌گذار اقتصادی

مدیرکل دفتر نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت، انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را بازوی مشورتی نهادهای سیاست‌گذار اقتصادی دانست.

مدیرکل دفتر نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت، انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را بازوی مشورتی نهادهای سیاست‌گذار اقتصادی دانست.

 

*** انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، بازوی مشورتی نهادهای سیاست‌گذار اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجید ارغنده‌پور فعالیت این انجمن‌ها را براساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و مطابق مقررات قانون مذکور و آیین‌نامه‌های آن و مفاد مندرج در اساسنامه مربوط دانست و اظهار داشت :

این انجمن‌ها با هدف ساماندهی مشارکت مردم در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ایجاد شده و دوره سوم فعالیت خود را با انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرس انجمن‌های شهرستانی آغاز خواهند نمود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت افزود:

از خرداد ماه سال ۹۸ فرآیند برگزاری انتخابات انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در سطوح شهرستانی آغاز شده و تاکنون در بیش از ۳۰ شهرستان، انتخابات برگزار گردیده و در سایر شهرستان‌ها نیز فرآیند آن در حال انجام است.

 

*** اعضای انجمن‌های شهرستانی

 

وی در مورد نهادهای سیاست‌گذار اقتصادی ادامه داد:

به طوری که با برگزاری انتخابات در شهرستان‌ها و حضور نمایندگان منتخب آن در مجمع عمومی انجمن استانی، فرآیند انتخابات برای تعیین اعضای هیأت مدیره و بازرس انجمن‌های استانی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از مرداد ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد .

مجید ارغنده‌پور در ارتباط با انتخاب اعضای انجمن‌های شهرستانی توضیح می‌دهد:

مطابق قوانین و مقررات ، برای انجمن‌های شهرستانی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، پنج نفر عضو هیأت مدیره و یک نفر بازرس مشخص شده که از طریق برگزاری انتخابات در حوزه جغرافیایی هر شهرستان و با حضور و رأی اعضای انجمن متشکل از آحاد مردم که در سامانه جامع عضویت انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به نشانی www.crps.ir ثبت‌نام نموده‌اند، انتخاب و معرفی خواهند شد.

 

*** عضویت بیش از ۵۰ هزار نفر در سامانه انجمن‌ها 

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت افزود:

تا‌کنون بیش از ۵۰ هزار نفر در سامانه انجمن‌ها عضو شده‌اند و این فرایند کماکان ادامه دارد و آحاد مردم می‌توانند با عضویت در سامانه معرفی شده در این فعالیت مشارکت نمایند.

وی اشاره کرد: انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان یک تشکل مردمی ، غیرانتفاعی و غیردولتی است که مطابق قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بوجود آمده و می‌تواند به عنوان بازوی مشورتی و اجرایی نهادهای سیاست‌گذار اقتصادی، نقش قابل توجهی ایفاد نماید.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت در پایان، اظهار داشت:

اکنون این انجمن‌ها با حضور در کارگروه های تنظیم بازار و کمیسیون‌های نظارت در سراسر کشور، ضمن پیگیری مطالبات مصرف‌کنندگان، در اتخاذ سیاست‌ها و تصمیمات اقتصادی مشارکت می‌نمایند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید