عکاس :
پ

حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش دانشگاه و صنعت (گزارش تصویری)

وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش دانشگاه و صنعت حضور یافت.

 

*** نهضت ساخت داخل محور اصلی فعالیت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در همایش دانشگاه و صنعت اظهار داشت:

انتخاب عنوان رونق تولید برای سال ۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب فرصت جدید برای مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت فرآهم آورد تا بتواند بیش ار پیش توان سایر بخش‌ها را برای حمایت از تولید با خود همراه سازد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:

وزارت صمت در ۷ محور اصلی شامل “توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیر‌نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژ کاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت و تامین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری و هم‌چنین در ۳۵ عنوان از برنامه عملیاتی اهداف رونق تولید را دنبال می‌کند.

 

*** راه نجات صنعت توسعه فناوری است

 

وی تاکید کرد: بدون هیچ تردیدی حتی اگر شرایط تحریمی نیز به ما تحمیل نشده بود، باید برای قطع برخی وابستگی‌ها و پایداری اقتصادمان ضرورت دارد که ساخت داخلی را جدی بگیریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد حجم قراردادهای همکاری بخش صنعت و دانشگاه از ۳۳۵ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۹۵۳ میلیارد تومان در سال ۹۶، اظهار داشت:

این میزان از سطح همکاری و انعقاد قرارداد مالی میان دو بخش صنعت و دانشگاه علیرغم رشد موجود در حد پایینی است و باید فعال‌تر و اجرایی‌تر از پیش وارد فضای همکاری شویم.

رحمانی ادامه داد: تنها راه نجات تولید و شکوفایی صنعت توسعه فناوری و توسعه صادرات است و ما در حوزه توسعه صادرات نیز، همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی را مغتنم می‌شماریم و آماده هرگونه همکاری، دریافت و اعمال نظرات مبتکرانه و خلاقانه در این بخش هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اظهار داشت: عمده واحدهایی که دچار مشکل شده‌اند در بخش فناوری نیز دارای مشکلات اساسی هستند و این نشان دهنده ضرورت توسعه همکاری‌های دو طرف است.

 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این نشست را ملاحضه فرمائید:

انتهای پیام///

منبع
خبرگزای صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید