کد خبر:132395
پ
نهضت ساخت داخل
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد

اولویت نخست وزارت صمت تحقق اهداف نهضت ساخت داخل است

وزیر صنعت، معدن و تجارت اولویت نخست وزارت صمت را تحقق اهداف نهضت ساخت داخل عنوان کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اولویت نخست وزارت صمت را تحقق اهداف نهضت ساخت داخل عنوان کرد.

 

*** طراحی مدلی برای تحقق اهداف نهضت ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی اظهار داشت: در همه رشته‌های صنعتی و معدنی کشور مدلی برای تحقق اهداف نهضت ساخت داخل طراحی شده است.

وی افزود: در قالب این طرح همه قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای تولید در داخل کشور، باید به گونه‌ای کاملا روشن به افراد، گروه‌ها و یا سایر واحدهای توانمند در تولید معرفی شوند.

رحمانی ادامه داد: برای معرفی نیازمندی‌ها در برخی گروه کالایی واحدهای صنعتی برجسته و بزرگ باید پیشقدم شوند و در برخی دیگر انجمن‌ها و تشکل‌های صنعتی می‌توانند همه اقلام مورد نیاز گروه خود را وارد پروسه معرفی و اطلاع‌رسانی بکنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: هم در بخش معرفی نیازمندی‌ها و هم در حوزه شناسایی و اقدام واحدهای تولید کننده قطعات و تجهیزات مورد هدف تولید داخل، اصل مهم پیگیری موارد تا حصول نتیجه است.

 

*** خودکفایی در بسیاری از بخش‌های صنعتی

 

رحمانی گفت: اگر موارد به طور جدی دنبال شوند، نهال کاشته شده به زودی به ثمر خواهد نشست و شاهد تحقق واقعی خودکفایی در بسیاری از بخش‌های صنعتی خود خواهیم بود.

وی اضافه کرد: برای دستیابی به نتایج لازم از این برنامه نیاز داریم سایر دستگاه‌ها نیز در تسهیل امور همراه واقعی وزارت صنعت، معدن و تجارت باشند.

 

*** شکوفایی صنعت پوشاک

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به برخی صنایع مورد هدف اولیه طرح نهضت ساخت داخل از جمله لوازم خانگی و پوشاک، اظهار داشت:

خوشبختانه در حوزه پوشاک شاهد شکوفایی کاملا محسوس در این صنعت بودیم و در حوزه لوازم خانگی نیز قدم‌های بسیار خوبی برداشتیم که به زودی نتایج آن در سطح بازار کاملا ملموس خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید