کد خبر:132267
پ
محمدباقر عالی
رئیس هیات عامل ایدرو

دانش افزایی، مزیت بخش خصوصی در رقابت با بخش دولتی است

رئیس هیات عامل ایدرو دانش افزایی را مزیت بخش خصوصی در رقابت با بخش دولتی دانست.

رئیس هیات عامل ایدرو دانش افزایی را مزیت بخش خصوصی در رقابت با بخش دولتی دانست.

 

*** دانش افزایی، مزیت بخش خصوصی در رقابت با بخش دولتی است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدباقرعالی در مراسم افتتاحیه دومین دوره MBA معدن و صنایع معدنی سازمان مدیریت صنعتی ضمن ابراز خشنودی از حضور در جمع دانشجویان دوره MBA معدن و صنایع معدنی سازمان مدیریت صنعتی اظهار داشت:

با اهمیت بخش معدن ، حدود و ثغور و مصائب این حوزه آشنایی کامل دارم.

رئیس هیات عامل ایدرو ضمن تأکید بر نیاز حوزه معدن به برخی دانش‌های غیرمهندسی در چرخه عمر معدن از مرحله مطالعاتی تا مرحله بازیابی، افزود:

من در تجربه کاری خود با برخی از سرفصل‌هایی که در این دوره ارائه گردیده، سروکار داشته‌ام و تأکید می‌کنم که این دوره و دانشی که از آن منتج می‌شود در یک فاصله زمانی کوتاه اثرات مثبت خود را نشان خواهد داد.

 

*** نقش سازمان مدیریت صنعتی در حوزه صنعت و معدن

 

وی  تصریح کرد: این دوره فرصتی برای دانشجویان است تا قدری از روزمره فاصله گرفته و در زندگی و کار خود توسعه یابند.

محمدباقر عالی افزود: نقش سازمان مدیریت صنعتی و یکی از ماموریت‌های آن توسعه ظرفیت مدیریت در حوزه صنعت و معدن کشور است که از طریق مهارت‌ افزایی و آموزش آن را ایفا می‌نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر نقش دانش آموختگان این دوره در توسعه بخش معدن و صنایع معدنی اظهار داشت:

توسعه هر بخش، مجموع توسعه افراد است و باید این توسعه به دیگران تسری یابد.

وی در پایان سخنان خود اضافه کرد:

این دوره‌ها با حضور بخش خصوصی شکل گرفته و موید این نکته است که دانش‌افزایی مزیت این بخش در رقابت با بخش دولتی است.

 

*** توسعه بخش معدن نیازمند ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی 

 

بنا بر این گزارش، در این مراسم ابوالفضل کیانی بختیاری  نیز ضمن قدردانی از حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این مراسم، درخصوص توجه اسناد بالا دستی به معدن، اهداف ترسیم شده بخش معدن و صنایع معدنی در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ را شامل افزایش بهره‌وری، بازسازی و نوسازی معادن، رشد تولید و ارتقای کیفیت محصولات، بهبود فضای کسب‌ وکار، توسعه پژوهش‌های کاربردی  و توسعه صنایع دانش‌بنیان و ارتقای فناوری عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود:

در برنامه ششم توسعه برای بخش معدن رشد متوسط اقتصادی ۸/ ۸ درصدی در نظر گرفته شده است که به گفته متولیان بخش معدن، نیازمند ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است.

وی ضمن برشمردن اهداف کلی بخش معدن در برنامه ششم توسعه شامل توسعه سرمایه‌گذاری، توسعه زیرساخت و فناوری در حوزه اکتشاف و استخراج معدنی، ارتقاء و بهره‌وری، برداشت صیانتی از معادن با رعایت الزامات زیست محیطی و افزایش رقابت‌پذیری، تکمیل زنجیره ارزش در معدن و صنایع معدنی و بهبود مستمر فضای کسب و کار، در خصوص ضرورت بازنگری سیاست‌های کلان در حوزه معدن تاکید کرد:

با گذشت زمان، به‌ دلیل تغییرات بوجود آمده، استراتژی رویارویی کشورها با مسائل تغییر می‌کند و هم‌چنین مفاهیم جدیدی در این حوزه به‌ وجود می‌آید.

 

*** طراحی و اجرای دوره‌های MBA

 

کیانی بختیاری آموزش مدیریت استخراج معدن را یکی از اقدامات متصور برای دستیابی به اهداف ترسیم شده در برنامه ششم توسعه برای بخش معدن (رشد متوسط اقتصادی ۸/ ۸ ) و رسیدن به قدرت اول اقتصاد معدنی در منطقه عنوان نمود و افزود:

سازمان مدیریت صنعتی با درک نیاز مدیران و شناخت کافی از دوره‌های MBA موجود در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کشور؛ اقدام به طراحی و اجرای دوره‌های MBA نموده است.

وی در خصوص دوره MBA معدن و صنایع معدنی افزود:

این دوره در پی پرورش مدیران حوزه معدن و صنایع معدنی کشور به منظور ارتقا بهره‌وری این بخش از صنعت و حضوری موفق در عرصه‌های بین‎المللی می‌باشد.

کیانی بختیاری در جمع‌بندی سخنان خود گفت:

توسعه بخش معدن منجر به توسعه سایر بخش‌های صنعتی و باعث ایجاد اشتغال مولد و پایدار در کشور می‌شود.

هم‌چنین توسعه صنایع معدنی صادرتگرا یکی از راهکارهای مهم تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و اتکا به صادرات غیر‌نفتی است، علاوه بر این توسعه صنایع معدنی منجر به توسعه مناطق کم برخوردار در کشور می‌شود.

 

*** توسعه صنایع معدنی نیازمند به آموزش مدیران و متخصصان

 

وی در پایان تأکید کرد که توسعه صنایع معدنی نیازمند به آموزش مدیران و متخصصان در تراز جهانی است.

در بخش دیگری از این مراسم، حسین قنواتی مدیرعامل شرکت زمین‌کاوان زمان ضمن قدردانی از سازمان مدیریت صنعتی و شرکت‌هایی که در برگزاری دوره MBA معدن و صنایع معدنی مساعدت کرده‌اند از استقبال بخش خصوصی برای حضور در این دوره تشکر و ابراز امیدواری کرد که بخش دولتی نیز چنین رویکردی اتخاذ کند.

 

 به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است دومین دوره MBA معدن و صنایع معدنی سازمان مدیریت صنعتی با حضور محمد باقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افتتاح شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید