کد خبر:132064
پ
شیلات
رئیس سازمان شیلات ایران اعلام کرد

بی‌تأثیر بودن تحریم‌ها بر صادرات و واردات بخش شیلات / کمک به بخش خصوصی در راستای توسعه تجارت خارجی

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به کمک این سازمان به بخش خصوصی در راستای توسعه تجارت خارجی، تحریم‌های اقتصادی را بر صادرات و واردات بخش شیلات بی‌تأثیر دانست.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به کمک این سازمان به بخش خصوصی در راستای توسعه تجارت خارجی، تحریم‌های اقتصادی را بر صادرات و واردات بخش شیلات بی‌تأثیر دانست.

 

*** کمک به بخش خصوصی برای توسعه تجارت خارجی در بخش شیلات

 

گزارش خبرگزاری صنایع، نبی‌الله خون میرزایی درباره تجارت با کشورهای حوزه دریای خزر، اظهار داشت:

هم بخش امور بین‌الملل سازمان شیلات و هم اداره‌ کل امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی و هم کمک‌هایی که از وزارت امور خارجه گرفته می‌شود؛ همگی بر هدف کمک به بخش خصوصی برای توسعه تجارت‌های خارجی، یکپارچه شده است.

رئیس سازمان شیلات ایران، افزود:

ما با کشورهای حوزه خزر به ویژه روسیه، پروتکل‌ها و جلسات مشترک پیرامون مسائل خزر داشته و صادرات فی‌مابین و مبادلات تجاری خوبی با این کشورها داریم.

وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم تلاش ایالات متحده آمریکا برای انزوای هر چه بیشتر ایران، منابع خدادادی و توانمندی‌های انسانی ایران به سپری محکم در مقابل این تحریم‌ها بدل گشته است.

 

*** برنامه افزایش صادرات

 

رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه بیان داشت: یکی از استان‌هایی که در تجارت ما با کشورهای حوزه خزر بسیار مؤثر عمل کرده، استان مازندران است که مرزهای آبی بسیاری با کشورهای حوزه خزر دارد و از جهت ظرفیت‌های آبزی‌پروری و صید بسیار قوی ظاهر شده است.

وی با بیان این که البته این ظرفیت‌ها تا شکوفایی کامل راه درازی در پیش دارد، تصریح کرد:

با این حال ما به این ظرفیت برای طولانی مدت بسیار دل بسته‌ایم چرا که این استان در پرورش ماهیان خاویاری هم بسیار قوی است و می‌توان با افزایش پایانه‌های صادراتی، ظرفیت صادرات این استان را به کشورهای حوزه خزر به ویژه روسیه افزایش داد و می‌تواند یک پایانه صادراتی ملی برای تکیه تمام بخش خصوصی باشد.

نبی‌الله خون میرزایی در رابطه با تأثیر تحریم‌ها بر صادرات و واردات و عملکرد شیلات نیز، گفت:

ما در ایران می‌توانیم صفر تا صد مراحل تولید خاویار را به صورت کاملاً بومی و توسط نیروهای قوی ایرانی انجام دهیم، این موضوع قابل تحریم نیست، تماماً مربوط به فکر، خلاقیت، کارآزمودگی و تجربه انسانی ما است.

 

*** صنعت شیلات، کمک به کاهش وابستگی به نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان شیلات ایران در پایان، با بیان این که سرمایه اصلی کشور ما نیروی انسانی کارآزموده و متبحر است، اظهار داشت:

تحریم‌ها به هیچ عنوان نمی‌تواند در این ارداه و بخش شیلات اثر کند.

از قضا در مواردی مثل شرایط تحریم نفت که ما مجبوریم اتکای کشور را به نفت کمتر کنیم، این نوع فعالیت‌ها که کاملاً بومی و با نیروی انسانی ایرانی انجام می‌شود می‌تواند ظرفیت‌های کشور را به خوبی شکوفا کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − دو =

کلید مقابل را فعال کنید