خبرنگار :
پ
معاون امور صنایع وزیر صنعت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صنایع اعلام کرد

تأمین نقدینگی و مراودات خارجی صنعت‌گران با کشورهای خارجی، دو مشکل صنعت کشور+فیلم

معاون امور صنایع وزیر صنعت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صنایع، تأمین نقدینگی و مراودات خارجی صنعت‌گران با کشورهای خارجی را دو مشکل اصلی صنعت کشور دانست.

 

*** حضور صنعت‌گران در روز ملی صنعت و معدن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، در پاسخ به این سوال پیام روز ملی صنعت و معدن، اظهار داشت:

حضور صنعت‌گران در این روز بیانگر آن است که شرایط امروز کشور، تأثیری در اراده ما برای پیشبرد صنعت کشور به مقصد اصلی نداشته و صنعت‌گران همواره آماده بوده‌اند و اقدامات بسیار خوبی را از گذشته انجام داده‌اند.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، افزود: در حال حاضر در شرایط تحریم و همان‌طور که وزیر صنعت هم اشاره کردند، شاهد اقداماتی از سوی صنعت‌گران هستیم که حتی نمی‌توان تصور کرد برای این که بتوانند مسائل را در حوزه تولیدی کشور حل‌و‌فصل کنند، دست به چه اقداماتی زدند.

وی تصریح کرد: ما نیز همان‌طور که رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کردند، باید از صنعت‌گران پشتیبانی کرده تا بتوانند در این شرایط با اطمینان و اعتماد بیشتری حرکت کنند.

 

*** مهم‌ترین مشکل صنعت کشور

 

معاون امور صنایع وزیر صنعت در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صنایع در خصوص مشکلات صنعت کشور، گفت:

مهم‌ترین مشکلی که صنعت‌گران ما دارند، مشکل تأمین نقدینگی آن­‌ها است و بحث دیگر مربوط به مراوداتی است که با کشورهای خارجی برای تأمین مواد اولیه داخلی و خارجی دارند.

فرشاد مقیمی، خاطرنشان کرد: نکته مهم و اساسی این است که در بحث مواد اولیه داخلی و مواد اولیه اصلی چالش‌هایی که در حوزه بورس، صنایع پتروشیمی، مواد پلیمری و فلزات اساسی وجود دارد.

وی تاکید کرد: اقداماتی انجام شده که شاهد هستیم چند محصول در چند هفته گذشته با رقابت صفر مواجه شد که نشان می‌دهد مجموعه سیاست‌های اتخاذ‌شده توانسته به مقصد خوبی برسد.

 

صنعت‌گران

 

 

*** تلاش برای رفع مشکل تأمین مواد اولیه صنعت‌گران

 

فرشاد مقیمی در ادامه، تصریح کرد: حتما این مدل را که به صورت سیستمی نیز است، در بحث‌های آینده به کل محصولات ارائه شده در بورس تعمیم خواهیم داد و شرایط تأمین مواد اولیه را به طور کامل برای صنعت‌گران واقعی در داخل کشور فراهم  می‌کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزیر صنعت در پایان، اظهار داشت:

ما در خدمت همه صنعت‌گران کشور هستیم و آمادگی شنیدن هر گونه مسئله و مشکلی را در هر ساعتی از شبانه‌روز داریم و موضوعات را با همکاری خود آن­‌ها و تشکل‌های وابسته  با جدیت دنبال می‌کنیم تا بتوانیم هر چه سریع‌­تر مشکلات را بر­طرف کرده و زمینه رونق تولید را در سالی به همین نام فراهم کنیم.

 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفت‌وگو را مشاهده فرمایید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید