خبرنگار :
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

برگزیدگان روز ملی صنعت و معدن سال ۹۸ چه گفتند؟+فیلم

برگزیدگان روز ملی صنعت و معدن سال ۹۸ در مراسم این روز و در گفتگو با خبرگزاری صنایع، از دغدغه‌ها و درخواست‌ها گفتند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیأت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان بهیار سپاهان و رئیس شرکت تولید شیمیایی کولاروم از برگزیدگان روز ملی صنعت و معدن سال ۹۸ در گفتگو با خبرگزاری صنایع، به بیان دغدغه‌ها و درخواست‌های خود پرداختند.

 

روز ملی صنعت و معدن

 

*** گفتگو با رئیس هیأت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان بهیار سپاهان در روز ملی صنعت و معدن

 

نوید نجات‌بخش در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صنایع در خصوص دیدگاه ایشان نسبت به برگزاری روز ملی صنعت و معدن و تأثیر این روز بر صنعت کشور، اظهار داشت:

روز دهم تیرماه به عنوان روز ملی صنعت و معدن، روز مهمی است که در واقع نمادین است اما تأثیر آن به عنوان یک راهکار اقتصادی برای تولیدات صنعتی ما در این جنگ اقتصادی، بسیار مهم است.

 

روز ملی صنعت و معدن

 

*** گفتگو با رئیس هیأت‌مدیره شرکت تولید شیمیایی کولاروم

 

شریعت در پاسخ به سوال کمک روز ملی صنعت و معدن به صنعت کشور، با تأکید بر لزوم برداشته‌شدن گام‌های عملی در کنار برگزاری مراسم برای این روز، اظهار داشت:

قرارگیری این روز در تقویم و تکریم از کسانی که در حوزه صنعت و معدن در حال فعالیت هستند، یک اقدام خوب و فرهنگی است اما چه بهتر است در کنار انجام چنین برنامه‌هایی، گام‌های عملی بسیار خوبی نیز حداقل از حوزه صنعت یا حداقل از کسانی که در این حوزه برگزیده یا نمونه هستند انجام شود و این تیدیل به یک الگو شود و صرفا هدف یک تقدیر نباشد.

رئیس هیأت‌مدیره شرکت تولید شیمیایی کولاروم، افزود:

اگر هدف این باشد که راهکارهای رونق تولید مفیدی که شرکت‌های برگزیده‌ای حاضر در این جمع دارند بیان شود، در واقع این اشتراک تجربه با حمایت مسئولین همراه شده و می‌تواند در آینده به بخش تولید کمک کند.

 

*** مساله فضای کسب‌و‌کار

 

در ادامه این گفتگو، برگزیدگان روز ملی صنعت و معدن به چالش‌های مهم صنعت کشور و صنعت‌گران اشاره کردند.

 

رئیس هیأت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان بهیار سپاهان در پاسخ به این سوال خبرنگار خبرگزاری صنایع که به نظر شما مهم‌ترین چالش صنعت کشور  و صنعت‌گران چیست، اظهار داشت:

همانطور که در صحبت‌های همایش امروز هم گفته شد، مساله مهم امروز صنعت کشور، بیشتر فضای کسب‌و‌کار است و تعدد قوانین مجوزهای مختلفی که صنعت‌گران را درگیر کرده است.

 

نوید نجات‌بخش، تصریح کرد: همین مساله باعث شده تا بیشتر وقت صنعت‌گران به جای کار، به گذران وقت در ادارات اختصاص یابد.

وی با اشاره به این که مسئله بعدی، نگاه به تولید است، خاطرنشان کرد:

ما در کشور به صورت سنتی، نگاهمان به تولید بیشتر به آوردن خط تولید و توسعه تولید یک محصول بوده است در صورتی که آن چیزی که در دنیا ارزش افزوده ایجاد می‌کند، در واقع دانش و تکنولوژی است.

 

*** اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان

 

نوید نجات‌بخش با تأکید بر اهمیت نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در موضوع تولید، بیان داشت:

در راستای اهمیت دانش و تکنولوژی است که شرکت‌های دانش‌بنیان اهمیت پیدا می‌کنند و در واقع ما به جای آنکه میلیاردها دلار ارز کشور را برای خرید خط تولیدهایی هزینه کنیم که بعد در طول سال‌ها بخواهیم درآمد ایجاد کنیم، راه آن حرکت به سمت جوانان و تولید محصولات دانش بنیان است.

رئیس هیأت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان بهیار سپاهان، تصریح کرد: ما امروز بیش از ۳۵میلیون جوان در کشور داریم و فارغ التحصیلان زیادی که می‌توانند گره‌های اقتصادی کشور را با ارزش افزوده بالا باز کنند.

وی در پاسخ به این سوال که پیام شما به وزیر صنعت در روز ملی صنعت و معدن چیست، گفت:

از جناب وزیر صمت و سایر وزرا تقاضا داریم که به شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان یک راه حل درست اقتصادی، توجه کنند.

 

*** عدم ثبات در قوانین، مهم‌ترین چالش امروز صنعت کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس شرکت تولید شیمیایی کولاروم نیز در پاسخ به سوال مهم‌ترین چالش پیش‌روی صنعت کشور، اظهار داشت:

چالش‌ها بسیار زیاد است اما شاید مهم‌ترین چالشی که ما با آن مواجه هستیم و بسیاری از دوستان در تولید درگیر آن هستند، عدم ثبات در قوانین است؛ قوانینی که واقعا یک مجموعه باید وقت زیادی را بگذارد تا بتواند بر اساس آن قوانین، کارها و برنامه‌های خود را از نو تنظیم کند.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفت‌و‌گو را مشاهده فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید