کد خبر:130541
پ
صنایع کوچک

گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع از دومین روز نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط گوانجو چین / رضایت تجار و تولیدکنندگان ایرانی از نمایشگاه

خبرنگار خبرگزاری صنایع در روز دوم نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط گوانجو چین با تعدادی از تجار و شرکت‌کنندگان ایرانی حاضر در نمایشگاه گفتگو و نظرات آن‌ها را در خصوص برگزاری این نمایشگاه و نقاط مثبت و ضعف آن جویا شده است.

خبرنگار خبرگزاری صنایع در روز دوم نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط گوانجو چین با تعدادی از تجار و شرکت‌کنندگان ایرانی حاضر در نمایشگاه گفتگو و نظرات آن‌ها را در خصوص برگزاری این نمایشگاه و نقاط مثبت و ضعف آن جویا شده است.

 

*** گفتگوی خبرنگار خبرگزاری صنایع با عرضه کننده پوشاک و صنایع دستی از خراسان رضوی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در روز دوم نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط چین، الیاس عباسی از خراسان رضوی، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صنایع در خصوص این که چگونه با این نمایشگاه آشنا شده است، اظهار داشت:

ما اطلاعات و جزئیات نمایشگاه را از سایت نمایشگاه دریافت کردیم و آمار اعلامی نمایشگاه برای بازدید، حدود ۲۰۰ هزار نفر اعلام شده بود.

این عرضه‌کننده پوشاک و صنایع دستی در ادامه، افزود: با توجه به این که در خراسان رضوی عرضه‌کننده پوشاک و صنایع دستی بودیم، تصمیم گرفتیم تا برای شناساندن هرچه بهتر محصولات خود، در این نمایشگاه حاضر شویم.

وی در پاسخ به چگونگی سطح کیفی برگزاری نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط گوانجو چین، بیان داشت:

از آنجایی که محصولات ما پوشاک بود و چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده پوشاک است اما ما در پوشاک چینی هیچ نوع مزیتی نسبت به کالاهای ایرانی ندیدیم اما شاهد حضور شرکت های مختلفی در این بخش هستیم.

 

صنایع کوچک

 

الیاس عباسی در خصوص استقبال چینی‌ها از محصولاتی عرضه‌ شده خود، گفت: در روز دوم نمایشگاه، تعدادی از خریداران چینی به غرفه ما مراجعه کردند و  پوشاک خریدند که این استقبال قابل توجه بود. با توجه به این که محصولات ما از کیفیت بالایی برخوردار است و توان تولیدی بالایی داریم، بازار چین را برای پوشاک ایران مناسب دیدیم.

عرضه‌کننده پوشاک و صنایع دستی در پایان گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صنایع، در پاسخ به سوال نقاط مثبت و منفی نمایشگاه و میزان رضایت از آن، اظهار داشت:

ما از مسئولان جمهوری اسلامی ایران به دلیل برپایی و مدیریت این رویداد تشکر می‌کنیم چرا که یکی از نقاط مثبت این نمایشگاه، ایجاد فرصت برای حضور صنایع کوچک و امکان عرضه محصولات خود به تجار و صنایع کشورهای دیگر است؛ تنها نقطه منفی این نمایشگاه، مکان قرارگیری برخی غرفه‌ها بود که می‌توانست در محل بهتری قرار داشته باشد اما ما در مجموع از برگزاری این نمایشگاه رضایت داریم.

 

*** گفتگو با مدیرعامل شرکت مدیریت صادرات آلاتجارت بین الملل استان کرمان

 

در ادامه، خبرنگار خبرگزاری صنایع با مدیرعامل شرکت مدیریت صادرات آلاتجارت بین الملل استان کرمان گفتگو و نظر او را در خصوص این نمایشگاه جویا شده است.

محمدرضا حیدری‌پور در پاسخ به این سوال که محصولات عرضه شده توسط شرکت شما چه محصولاتی هستند، اظهار داشت:

محصولات ما پسته بسته‌بندی شده، خرمای مضافتی بم، صنایع دستی استان کرمان و گل محمدی است و برای دومین سال در این نمایشگاه حضور داریم.

وی در خصوص ارزیابی خود از حضور در نمایشگاه، گفت: در نمایشگاه امسال نسبت به دوره قبل، تعداد شرکت‌های ایرانی بیشتری حضور دارند و مزیت نمایشگاه امسال این است که تعداد غرفه‌های ایران در نمایشگاه امسال بیشتر شده است که این باعث ایجاد نوعی رقابت میان تجار و شرکت‌های ایرانی حاضر شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت صادرات آلاتجارت بین‌الملل استان کرمان در پاسخ به مناسب بودن یا نبودن این رقابت، بیان کرد:

متاسفانه رقابت میان تجار ایرانی همیشه نقطه ضعف آن‌ها بوده است. همانطور که در گذشته در خصوص کالاهایی مثل پسته و خرما شاهد رقابت منفی میان شرکت‌های ایرانی بودیم، امسال هم همین رقابت منفی در خصوص زعفران وجود دارد.

 

صنایع کوچک

 

محمدرضا حیدری‌پور با بیان چگونگی این رقابت منفی، افزود: به عنوان مثال در نمایشگاه امسال، برخی تجار و شرکت‌های ایرانی، کالایی مثل زعفران را به یک پنجم قیمت آنچه که در کشور چین باید به فروش برسد می‌فروشند که این مساله اصلا مناسب نیست.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره این که علاوه بر این رقابت منفی، چه نقاط مثبت و منفی دیگری در این نمایشگاه مشاهده کردید، گفت:

طبیعتا نقطه مثبت این نمایشگاه در این است که شرکت‌های ایرانی می توانند کسب‌و‌کار خودشان را توسعه دهند و مسیر ورود خودشان را به بازارهای جهانی هموار کنند.

در خصوص نقاط منفی، یکی قرار‌گرفتن نامناسب غرفه‌ها در لاین‌های تعیین شده بود و دیگر این که شرکت‌های ایرانی باید در خصوص تأمین کالا، طراحی و بسته‌بندی، کار بیشتری انجام دهند چرا که در این زمینه در مقایسه با شرکت‌های کشورهای دیگر ضعف داریم.

مدیرعامل شرکت مدیریت صادرات آلاتجارت بین‌الملل استان کرمان در پایان گفتگو، از برگزاری این نمایشگاه ابراز رضایت کرد.

 

 *** گفتگو با مدیر مجموعه تولید صنایع دستی مهرنگار

 

حسن صالح‌نیا با معرفی مجموعه خود، اظهار داشت: مجموعه ما یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید زیورآلات و صنایع دستی است که به صورت مستقیم برای ۸ نفر ایجاد اشتغال می‌کند.

مدیر مجموعه تولید صنایع دستی مهرنگار با بیان این که برای نخستین بار در نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط شرکت می‌کند، گفت:

ما واقعا از مسئولان ایرانی که چنین فضایی ایجاد کردند تا محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذاریم تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه، در پاسخ به پرسش دیگری درباره کیفیت و کمیت نمایشگاه، بیان کرد:

نمایشگاه به لحاظ حضور نمایندگان ایرانی، چینی و سایر کشورها، بازدید قابل توجهی داشته است و ما علاوه بر این سطح حضور، از میزان فروش خود در این نمایشگاه نیز رضایت داریم.

 

صنایع کوچک

 

حسن صالح‌نیا در خصوص مراوده مجموعه صنایع دستی مهرنگار با شرکت‌های دیگر نیز گفت: در چند روز گذشته، چندین مذاکره با تجار چینی داشتیم؛ تجاری که در کشور چین صاحب گالری‌های هنری بودند و خواهان عقد قرارداد با ما بودند.

خبرنگار خبرگزاری صنایع در پایان، درباره دیدگاه وی از برپایی این نمایشگاه سوال کرد.

مدیر مجموعه تولید صنایع دستی مهرنگار در پاسخ، تاکید کرد: ما تمایل به حضور در نمایشگاه‌های دیگر هم هستیم چرا که معتقدیم این فرصت، بهترین زمینه‌سازی برای انتقال خدمات، کالا و دانش به فراتر از سرزمین‌ها است و مهم‌تر از آن، به لحاظ اقتصادی برای کشور ارز‌آوری داشته و در رشد اشتغال پایدار، موثر خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید